Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 19:53
Новини: Політика
9924

Законопроект про Нацагентство з розшуку активів суперечить Конституції - комітет ВР

КИЇВ. 6 листопада. УНН. Комітет з питань правової політики та правосуддя встановив, що проект закону про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (реєстр. №3040), поданий Кабінетом міністрів України – не відповідає вимогам Конституції України, повідомляє УНН.

“Члени комітету зауважили, що пропозиція законопроекту про створення Національного агентства як центрального органу виконавчої влади саме зі спеціальним статусом також є сумнівною з точки зору відповідності Основному закону України. Так, функціонування таких органів державної влади як Антимонопольний комітет України, Фонд державного майна України, Державний комітет телебачення і радіомовлення України передбачено Конституцією України, а їх спеціальний статус як центральних органів виконавчої влади визначено у статті 24 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" (абзац перший частини першої). І хоча в абзаці другому цієї ж норми Кабінету міністрів України надано можливість утворювати інші центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом, Конституцією України існування інших таких органів, крім зазначених вище, не передбачено”, - зазначили у Комітеті.

Крім того, за даними членів комітету, не відповідає Конституції також норма законопроекту щодо підзвітності Нацагентства Верховній Раді України.

“За Основним законом України, Кабінет міністрів України відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою України, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді України у межах, передбачених цією Конституцією (частина друга статті 113). У зв’язку з цим, пропозиція законопроекту про підзвітність Національного агентства, яке є центральним органом виконавчої влади, Верховній Раді України не відповідає нормам Конституції України”, - йдеться у висновку комітету.

Загалом комітет дійшов висновку, що “проект закону про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (реєстр. №3040 від 4 вересня 2015 року), поданий Кабінетом міністрів України, суперечить положенням Конституції України”.

Нагадаємо, експерти розкритикували як законопроект Т.Чорновол про спецконфіскацію, так і законопроект Кабміну про створення Нацагентства з управління активами.

Так, експерти Головного науково-експертного управління ВР вважають, що реалізація положень урядового законопроекту “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів” може призвести до створення механізмів “узаконеного рейдерства”, а створення такого органу взагалі не передбачено Конституцією України.

Разом з тим, експерти ВР, а також низка європарламентарів і європейських експертів розкритикували законопроект № 3025 про особливий режим спеціальної конфіскації майна, автором якого є, зокрема, Т.Чорновол.

Так, експерти Верховної Ради відзначили, що спецконфіскація не може бути застосована до осіб, щодо яких не винесено вирок. Першочергово варіант законопроекту був відкликаний авторами на доопрацювання. Разом з тим, новий варіант законопроекту тепер передбачає застосування особливого режиму спецконфіскації не стосовно конкретних колишніх чиновників, а по відношенню до осіб, які зазначені в Законі "Про очищення влади". При цьому, в оновленому законопроекті знову ж таки не враховані зауваження Головного науково-експертного управління про неприпустимість застосування спецконфіскації до осіб, які не визнані винними в суді. Замість цього пропонується застосування спецконфіскації майна до осіб, незалежно від наявності підозри або вироку.

Крім того, про те, що зазначені законопроекти порушують права людини заявили Генеральний прокурор України і Омбудсмен.

Також нагадаємо, Асоціація захисту активів вважає, що законопроект Т.Чорновол №3025 "Про особливий режим спеціальної конфіскації майна дискредитує існуючу правоохоронну систему.

Крім того, за словами фінансового аналітика, керуючого партнера компанії Capital Times Еріка Наймана, законопроект №3025, що передбачає особливий режим конфіскації майна екс-чиновників, є прикладом правового нігілізму, а його прийняття поставить хрест на інвестиційному кліматі України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...