Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 04:22
Новини: Здоров'я
18420

МОЗ не забезпечує право внутрішньо переміщених осіб на медичну допомогу - Т.Бахтеєва

КИЇВ. 6 листопада. УНН. У Комітеті Верховної Ради з питань охорони здоров'я розглядалося питання про стан надання медичної допомоги та забезпечення лікарськими засобами внутрішньо переміщених осіб. Під час обговорення народний депутат Тетяна Бахтеєва зазначила про вкрай незадовільну роботу МОЗ у цьому напрямку, передає УНН.

"Прийнятим рік тому Законом "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" передбачено обов'язок МОЗ забезпечити організацію надання медичної допомоги та медичного обслуговування, здійснення комплексних заходів щодо санітарно-епідеміологічної безпеки населення і карантинних заходів за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб. Але МОЗ абсолютно самоусунувся від виконання норм цього Закону", - зазначила нардеп.

За її словами, 1,5 млн. офіційно зареєстрованих внутрішніх переселенців позбавлені можливості отримання, у тому числі безкоштовного медикаментозного лікування, тому що перерозподіл медичних субвенцій відбувався без детального аналізу місць розміщення цих людей.

"Не була переглянута номенклатура закупівель ліків, не було забезпечення додаткових ліжко-місць у лікарнях. Такий підхід провокує дефіцит медикаментів як для переселенців, так і для місцевих жителів. На жаль, незважаючи на всі заклики нашого Комітету в МОЗ так і не призначений заступник міністра, який би відповідав за це питання. І це при тому, що серед переселенців більше 60% осіб пенсійного віку, більшість з яких мають хронічні захворювання. Крім того, серед переселенців понад 60 тис. інвалідів", - зазначила Т.Бахтєєва.

Народний депутат також ініціювала розгляд на найближчому засіданні Комітету питання забезпечення умовами проживання та лікування більше 2 тисяч інвалідів, переселених в санаторії Одеської області.

"На превеликий жаль, серед переселенців є і люди з ВІЛ/СНІДом, гепатитом, онкологією, діабетом, для яких медикаментозне лікування є життєво важливим. При цьому у значної частини таких хворих медична документація залишилася на окупованій території, що призводить до необхідності проводити повторних обстежень і дорогих аналізів. У той же час медикаменти для лікування цих захворювань дорогі і досі не закуплені ні МОЗ, ні міжнародними організаціями, яким МОЗ передав закупівельні функції", - пояснила Т.Бахтеєва.

За результатами засідання профільного комітету було прийнято рішення найближчим часом вивчити надану Мінздравом інформацію і в черговий раз звернутися до Кабміну з вимогою неухильного виконання законів України, які гарантують право переселенців на медичну допомогу.

Як повідомляв УНН, лікарі не мають права відмовляти переселенцям у наданні меддопомоги.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...