У Криму заборонено вживати слова “Меджліс” та “окупація” – М.Джемілєв
КИЇВ. 9 листопада. УНН. У Криму заборонено вживати слова “Меджліс” та “окупація”, за це можна потрапити до в’язниці. А ще зовсім скоро на півострові можуть повністю зникнути українські ЗМІ та доступ до вітчизняних сайтів. Про це кореспондентові УНН в ексклюзивному коментарі розповів Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.
М.Джемілєв переконаний – до Криму має бути забезпечений доступ міжнародних організацій для моніторингу ситуації з правами людини. Проте зараз на півострів не пускають незалежних спостерігачів.
“Якщо й пропускають когось, то тільки тих депутатів Європарламенту та Євроасамблеї, які їздять до Криму за російські гроші і з якими завідомо погоджено, що вони скажуть про ситуацію на півострові”, - зазначив М.Джемілєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупований Крим закритий для моніторингу прав людини для незалежних міжнародних організацій - М.Джемілєв
Наразі, за інформацією Мустафи Джемілєва, у Криму та в Росії нараховується 12 політв’язнів українського та кримськотатарського походження. Колишній голова Меджлісу стверджує – з цими хлопцями вдається тримати зв’язок тільки через корумпованість російських органів влади.
“Позитивна сторона зіпсованої російської влади, яка наразі нам на руку – її корумпованість. Можна підкупляти наглядачів у СІЗО, щоб навідуватися та тримати зв’язок із тими, кого незаконно судять за проукраїнські погляди”, - розповів М.Джемілєв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під посольством РФ у Києві вимагають зупинити політрепресії у Криму
Щодо того, як на півострові вдається працювати кримськотатарським та українським ЗМІ, М.Джемілєв розповів, що ні про яку свободу слова мова не йде: для мас-медіа, як і для громадян Криму, існує ряд табу.
“Не можна вживати слова “окупація”, “анексія”, потрібно говорити “добровільне приєднання”, забороняється вживати “Меджліс кримськотатарського народу”. Гірше, як за радянської влади”, - сказав він.
Єдиний спосіб, за словами М.Джемілєва, передати достовірну інформацію на материкову Україну – через Інтернет. Однак все одно ніхто не залишається безкарним – “розправа приходить потім”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна закликала ЮНЕСКО запровадити моніторинг ситуації у Криму
Також М.Джемілєв зазначив, що українські телеканали у Криму дивитися мають змогу лише ті, хто має супутникові телеантени. Однак і це можуть заборонити.
“Наскільки нам відомо, зараз російська влада розглядає питання, як заблокувати будь-який сигнал українських ЗМІ, що потрапляє на півострів. Також хочуть блокувати інтернет-сайти”, - резюмував Уповноважений Президента.
Також М.Джемілєв додав, що буде позиватися до Європейського суду з прав людини, аби хоч якось відстояти своїх співгромадян на міжнародному рівні.