Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 18 червня 2018 07:04
Новини: Економіка
31140

Новий статут ДАК "Українські поліметали" передбачає приватизацію державної компанії

КИЇВ. 9 листопада. УНН. Державну акціонерну компанію "Українські поліметали" перейменовано у Публічне акціонерне товариство "ДАК" Українські поліметали", а в новому статуті передбачено приватизацію підприємства. Про це УНН повідомили в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі.

Так, за даними Міністерства, статут компанії було змінено 22 жовтня поточного року.

"Положеннями Статуту ПАТ "ДАК "Українські поліметали" встановлено, зокрема: органом, який здійснює повноваження з управління корпоративними правами Товариства, є Мінекономрозвитку (далі – Уповноважений орган управління); вищим органом Товариства є загальні збори акціонерів; у період до прийняття рішення про приватизацію Товариства та продажу його акцій повноваження загальних зборів акціонерів виконуються безпосередньо, без скликання загальних зборів, Уповноваженим органом управління", - повідомили в Міністерстві.

Нагадаємо, керівництво ДАК "Українські поліметали" домоглося у суді закриття процедури банкрутства ДП "Укрбурштин", що зумовило відсторонення інвесторів-кредиторів від управління компанією. Проте, наслідком прийняття такого судового рішення, за інформацією ДП "Укрбурштин", стало зовсім не відновлення платоспроможності підприємства, яке обіцяв К.Лісничий, а навпаки — арешт майна з боку податкової інспекції через невиконання зобов’язань ДАК "Українські поліметали", які з моменту проголошення рішення так і не розрахувалися з кредиторами ДП "Укрбурштин", хоча публічно це обіцяли.

Загалом, співробітники ДП "Укрбурштин" засудили таке рішення суду, бо за їх словами, очевидно й для суду, й для інших державних органів, що ДАК "Українські поліметали" перебувають у скрутному фінансовому становищі, а тому не спроможні не тільки розрахуватися з кредиторами, а й забезпечити повноцінну роботу ДП "Укрбурштин". В свою чергу, сам директор ДАК "Українські поліметали" Костянтин Лісничий зізнався, що у державної компанії є фінансові труднощі, зокрема компанія не може погасити заборгованітсь з заробітної плати, яка, за його ж словами, вже сягнула 260 тисяч гривень. http://www.unn.com.ua/uk/news/1507659-zaborgovanist-po-zarplati-pered-spivrobitnikami-dak-ukrayinski-polimetali-syagnula-260-tis-grn

Як повідомляли ЗМІ, директор ДАК "Українські поліметали" планує в найближчому часі перевести ДП "Укрбурштин" на неповний робочий день.

"У зв’язку з економічною кризою, погіршенням фінансового стану ДАК "Українські поліметали", відсутністю обігових коштів та з метою забопігання масовому звільненню працівників, наказую встановити на ДП „Укрбурштин" неповний робочий день — 2 години строком на 3 місяці", — йдеться в наказі К.Лісничого, повідомляють ЗМІ.

При цьому, деякі ЗМІ стверджують про те, що керівництво ДАК "Українські поліметали" насправді має намір ліквідувати ДП "Укрбурштин" та надати дозвіл на його приватизацію Дмитру Фірташу. Доказами такого наміру може слугувати той факт, що на ДП "Укрбурштин" новим керівником призначено Юрія Щекіна, який є креатурою директора ДАК "Українські поліметали" Костянтина Лісничого та Д.Фірташа.

Зокрема, стало відомо, що Юрій Щекін керував компанією "ХІТ ЕНЕРДЖИ УКРАЇНА", засновником якої є нинішній директор ДАК "Українські поліметали" Костянтин Лісничий, і яка в свою чергу входить до активів Дмитра Фірташа.

Як повідомляв УНН, легітимність директора ДАК "Українські поліметали" визначають у суді. А тим часом столична міліція здійснює перевірку щодо діяльності К.Лісничого на посаді директора ДАК.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...