Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 20 квітня 2018 15:55
Новини: Політика
9756

Кабмін хоче фінансувати Нацагентство з розшуку активів не тільки з бюджету, а й з “інших джерел”

КИЇВ. 10 листопада. УНН. Кабінет міністрів допускає можливість фінансування Нацагентства з розшуку активів не тільки за рахунок Державного бюджету, а й з “інших джерел”. Про це йдеться в законопроекті №3040 “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів”, ініціатором якого є Кабмін, повідомляє УНН.

Разом з тим, головне юридичне управління ВР попередило, що такі положення законопроекту не відповідають вимогам чинного законодавства.

“Статтею 14 законопроекту допускається можливість фінансування Національного агентства не тільки за рахунок коштів Державного бюджету України, а й з інших джерел у випадках, передбачених міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, або проектами міжнародної технічної допомоги. Проте відповідно до статті 2 Закону України "Про джерела фінансування органів державної влади" органи державної влади здійснюють свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування в межах, передбачених Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік", - зазначили в Головному юридичному управлінні.

Крім того там також звернули увагу на те, що окремі положення урядового законопроекту суперечать Бюджетному кодексу України.

“Законопроект всупереч вимогам Бюджетного кодексу України містить положення, що пов’язані з формуванням та використанням коштів Державного бюджету України. Йдеться, зокрема, про статтю 14 законопроекту, згідно з якою "у Державному бюджеті України видатки на фінансування Національного агентства визначаються окремим рядком на рівні, що забезпечує належне виконання повноважень Національного агентства". Проте, зазначені вище положення законопроекту не узгоджуються з відповідними нормами Бюджетного кодексу України, згідно з якими: головні розпорядники коштів Державного бюджету України визначаються відповідно до пункту 1 частини другої статті 22 Бюджетного кодексу та затверджуються законом про Державний бюджет України шляхом встановлення їм бюджетних призначень", - підкреслили у ВР.

Нагадаємо, експерти розкритикували як законопроект Т.Чорновол про спецконфіскацію, так і законопроект Кабміну про створення Нацагентства з управління активами.

Так, експерти Головного науково-експертного управління ВР вважають, що реалізація положень урядового законопроекту “Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів” може призвести до створення механізмів “узаконеного рейдерства”, а створення такого органу взагалі не передбачено Конституцією України.

Разом з тим, експерти ВР, а також низка європарламентарів і європейських експертів розкритикували законопроект № 3025 про особливий режим спеціальної конфіскації майна, авторами якого є зокрема Т.Чорновол.

Так, експерти Верховної Ради відзначили, що спецконфіскація не може бути застосована до осіб, щодо яких не винесено вирок. Першочергово варіант законопроекту був відкликаний авторами на доопрацювання. Разом з тим, новий варіант законопроекту тепер передбачає застосування особливого режиму спецконфіскації не стосовно конкретних колишніх чиновників, а по відношенню до осіб, які зазначені в законі "Про очищення влади". При цьому, в оновленому законопроекті знову ж таки не враховані зауваження головного науково-експертного управління про неприпустимість застосування спецконфіскації до осіб, котрі не визнані винними в суді. Замість цього пропонується застосування спецконфіскації майна до осіб, незалежно від наявності підозри або вироку.

Крім того, про те, що зазначені законопроекти порушують права людини, заявили Генеральний прокурор України  та Омбудсмен.

Також нагадаємо, Асоціація захисту активів вважає, що законопроект Т.Чорновол №3025 "Про особливий режим спеціальної конфіскації майна дискредитує існуючу правоохоронну систему.

Крім того, за словами фінансового аналітика, керуючого партнера компанії Capital Times Еріка Наймана, законопроект №3025, що передбачає особливий режим конфіскації майна екс-чиновників, є прикладом правового нігілізму, а його прийняття поставить хрест на інвестиційному кліматі України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...