Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 27 травня 2018 23:10
Новини: Політика
18810

ВР ухвалила закон про спецконфіскацію

КИЇВ. 10 листопада. УНН. Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому проект закону Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні, передає кореспондент УНН.

За відповідне рішення проголосували 272 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту гроші, цінності, в тому числі кошти, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, інше майно, зазначені в цій статті, передані особою, яка вчинила злочин, передбачений цим Кодексом, третій особі, яка отримала чи придбала у підозрюваної, обвинуваченої чи засудженої особи майно, одержане злочинним шляхом, у випадках, передбачених частиною першою статті 961 цього Кодексу, безоплатно або в обмін, на суму, значно нижчу ринкової вартості, або знала чи повинна були знати, що мета такої передачі – уникнення конфіскації або спеціальної конфіскації, підлягає спеціальній конфіскації.

Вищезазначені відомості щодо третьої особи повинні бути встановлені в судовому порядку на підставі достатності доказів.

Також вказано, що спеціальна конфіскація не може бути застосована до майна, яке перебуває у власності добросовісного набувача.

Разом з тим у висновку головного науково-юридичного управління зазначається, що з метою усунення неузгодженості між нормами Кримінального кодексу України щодо спеціальної конфіскації та нормами Цивільного кодексу України, статтею 354 якого конфіскація визначається як санкція за вчинене правопорушення, а також з метою приведення норм ЦКУ у відповідність до статті 41 Конституції України, пропонуємо залишити у законопроекті положення стосовно внесення змін до статті 354 ЦКУ, виклавши текст статті у такій редакції: "Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...