Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 15:36
Новини: Політика
13710

ООН намагається активізувати зусилля щодо запобігання гуманітарній катастрофі на Донбасі - В.Медведчук

КИЇВ. 11 листопада. УНН. Одна з помітних тенденцій останнього часу - спроба Організації Об'єднаних Націй активізувати зусилля, спрямовані на те, щоб запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі. Про це у своєму блозі написав лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук, передає УНН.

"На початку листопада на непідконтрольних Києву територіях побував заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Стівен О'Брайєн. Після чого заявив: необхідно зробити все можливе, щоб допомога на Донбасі надавалася всім нужденним - незалежно від того, де вони знаходяться", - зазначив В.Медведчук.

Також він повідомив, що представник Управління ООН з координації гуманітарних питань Йенс Ларке відзначив 30 жовтня, що в Україні гуманітарної допомоги потребують 5 млн осіб. "За його словами, Організація Об'єднаних Націй прагне надати сьогодні допомогу 3,4 млн людей. Кількість внутрішніх переселенців, за оцінками Й.Ларке, 1,5 млн людей", - додав громадський діяч.

За його словами, днем раніше керівник регіонального офісу ООН з координації гуманітарних питань Марсель Вассен підкреслив, що Організація надає допомогу громадянам України незалежно від того, яких поглядів вони дотримуються і по який бік лінії розмежування знаходяться.

"23 жовтня ООН відновила гуманітарну допомогу непідконтрольним Києву територіям Луганської області, направивши гуманітарний вантаж з продовольством, медикаментами, матеріалами для ремонту житла та іншими необхідними речами для 50 тис. осіб. А кількома днями раніше діюча під егідою ООН Всесвітня продовольча програма забезпечила доставку в непідконтрольні Києву райони Донецької області двох конвоїв вантажівок із продовольством", - вказав В.Медведчук.

Він додав, що у вересні на Донбасі, причому по обидва боки лінії розмежування, побував спеціальний доповідач ООН з питання про позасудові і довільні страти Крістоф Хейнс. "Він зміг своїми очима побачити тяжкі наслідки бойових дій для мирних жителів. І це навіть при тому, що Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) направляє в регіон гуманітарну допомогу", - зазначив В.Медведчук.

Окрім того, він вказав, що вся ця активна діяльність, безсумнівно, може розглядатися як важливий сигнал: міжнародне співтовариство не бажає миритися з гуманітарною кризою на Донбасі. "Однак, і про це не можна забувати, гуманітарна діяльність міжнародних організацій завжди носить обмежений характер. Ні ООН, ні МКЧХ не в змозі повністю вирішити проблеми біженців і мирних жителів, постраждалих від обстрілів. Дії міжнародних організацій можуть бути лише гарною підмогою для самого українського суспільства, яке має докласти всіх зусиль, щоб подолати цю гуманітарну кризу", - зауважив В.Медведчук.

"І перш за все необхідно відмінити антиконституційну постанову Кабінету міністрів №595 "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей". Потім варто скоординувати зусилля провідних благодійних фондів країни і добровольців, щоб допомогти постраждалому цивільному населенню. І в першу чергу тим людям по обидві сторони лінії розмежування, які позбулися даху і засобів до існування, а також найбільш невлаштованих переміщених осіб", - зазначив громадський діяч.

Він заявив, що Україна зараз потребує не тільки і не стільки у свідомо обмеженою за своїми масштабами гуманітарної допомоги ООН і МКЧХ з їх, нехай і вкрай важливими в даний момент продовольчими пайками, скільки значних коштів для відновлення та реконструкції зруйнованих підприємств та інфраструктури Донбасу. "І ось тут дійсно можна говорити про важливу роль світового співтовариства, бо вирішити цю задачу самостійно Україна з її вкрай ослабленою економікою апріорі не зможе. Подібні пропозиції вже звучали - досить згадати ініціативу президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва щодо створення Фонду відновлення Донбасу. Однак очевидно, що такого роду починання не можуть бути реалізовані, якщо наші європейські партнери не готові взяти на себе особливу фінансову відповідальність", - додав В.Медведчук.

"Німеччина і Франція в рамках мінських угод вже зобов'язалися надати "технічну підтримку для відновлення сегмента банківської системи у порушених конфліктом районах, можливо, шляхом створення міжнародного механізму для сприяння здійснення соціальних виплат". Однак про їх готовність виконувати цей пункт "Декларації Президента Російської Федерації, Президента України, Президента Французької Республіки та Канцлера Федеративної Республіки Німеччина в підтримку Комплексу заходів з виконання Мінських угод, прийнятого 12 лютого 2015" поки нічого не відомо", - підсумував він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...