Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 08:11
Новини: Політика
27210

Україна завершила реструктуризацію держборгу на 15 млрд дол. - Мінфін

Україна завершила реструктуризацію держборгу на 15 млрд дол. - Мінфін

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Україна успішно завершила реструктуризацію державного та гарантованого державою боргу на суму 15 млрд дол. США. Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства фінансів України.

"Міністерство фінансів України радісно повідомляє про завершення реструктуризації державного та гарантованого боргу за 13 випусками облігацій зовнішніх державних позик України та гарантованих державою Єврооблігацій. Після прийняття на зборах держателів облігацій, що відбулися 14 жовтня, рішень кваліфікованої більшості держателів цих випусків облігацій, держателі, які вчасно подали відповідні розпорядження щодо участі, вже сьогодні отримують нові облігації та державні деривативи згідно з умовами обміну", - йдеться у повідомленні.

У Мінфіні пояснили, що завершення пропозиції обміну передбачає реструктуризацію зовнішнього державного боргу України на суму близько 15 млрд дол. США, досягнення зменшення боргу України на 20% (близько 3 млрд дол. США) та дозволяє Україні уникнути сплати попередньо запланованих 8,5 млрд дол. США основної суми боргових зобов’язань, що підлягали виплаті за такими облігаціями до кінця 2018 року.

"Ця успішна боргова операція є ключовою складовою реалізації Механізму розширеного фінансування, ухваленого МВФ у березні 2015 року і є результатом семи місяців напруженої роботи усіх органів влади України, яку координувало Міністерство фінансів, метою якої було переконання держателів облігацій у необхідності реструктуризації боргу України", - додали у відомстві.

Зазначається, що держателі тринадцяти випусків облігацій, які схвалили відповідні рішення зборів держателів кваліфікованої більшості і вчасно подали відповідні розпорядження щодо участі до завершення обумовленого кінцевого строку, сьогодні отримують у зв’язку із завершенням нові облігації через клірингові системи.

"Відповідно до умов обміну дохідність нових облігацій становить 7,75% річних та зі строком погашення з 2019 до 2027 роки", - сказано у повідомленні.

Окрім цього, вказали у Мінфіні, за умовами обміну передбачено випуск державних деривативів.

"Держателі отримають у встановленому порядку права на облігації та державні деривативи через клірингові системи та їх відповідних зберігачів відповідно до процедур таких клірингових систем та зберігачів", - зазначили у міністерстві.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...