Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Пʼятниця, 31 березня 2017 04:08
youtube
Новини: Здоров'я

МОЗ створив інтерактивний реєстр пацієнтів, хворих на діабет

КИЇВ. 13 листопада. УНН. Міністерство охорони здоров’я України створило реєстр інсулінозалежних – електронну бази даних, яка допоможе уніфікувати усю роботу з ведення пацієнтів, хворих на діабет. Про це УНН повідомили в прес-службі МОЗ України.

За словами першого заступника міністра охорони здоров'я України Олександри Павленко, реєстр створений зусиллями МОЗ, за допомогою волонтерів. Наразі він працює у пілотному режимі: повністю підключена Житомирська і Дніпропетровська області, до кінця року – початку наступного системою планується охопити всі області. Здійснювати управління реєстром буде Міністерство охорони здоров’я.

“З огляду на право пацієнта на нерозголошення його даних, ми передбачили реєстром три рівні доступу до інформації: перший рівень з максимальним доступом має медичний заклад і той лікар, який веде пацієнта (це ПІБ, інформація про вид діабету, препарати які виписуються, це динаміка ведення цього пацієнта, це ускладнення які є у пацієнта, це дати візитів до лікаря, всі призначення лікаря, і інформація власне про лікаря)", – розповіла О. Павленко.

Також О.Павленко зазначила, що другий рівень доступу до інформації отримують обласні управління охорони здоров’я, вони зводять і акумулюють ці дані. До третього рівня доступ має МОЗ України, який бачить лише статистичні дані, аби доводити їх до Міністерства фінансів, Кабінету Міністрів України і захищати запити на наступний бюджетний рік по виділенню коштів.

За словами члена робочої групи з питань запровадження реєстру Андрія Ізмайлова, це база даних, з якою матимуть можливість працювати і лікарі, і аптеки, і департаменти охорони здоров’я, і МОЗ, але кожен учасник бачить лише ту інформацію, яка необхідна йому відповідно до рівня компетенції.

Важливо, що безпосередньо в системі лікар може виписати рецепт за відповідним шаблоном, а аптека – відпустити вказаний препарат, і інформація про це буде збережена в історії ведення пацієнта. Для останнього це означає вільний і постійний доступ до лікування, незалежно від зміни лікаря, місця проживання чи перебування.

Джерело: УНН
Теги: МОЗ, реєстр
Loading...
Loading...
SELECTORNEWS - покупка, обмен и продажа трафика
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...