Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 21 травня 2018 06:36
37536

Активісти вимагали у Світового банку кваліфікувати Україну як бідну державу

Активісти вимагали у Світового банку кваліфікувати Україну як бідну державу
Активісти вимагали у Світового банку кваліфікувати Україну як бідну державу

КИЇВ. 23 листопада. УНН. Біля будівлі Світового банку у столиці зібралися кілька десятків активістів. Вони вимагають у представників міжнародного відомства знизити кваліфікацію України до рівня “бідної країни”. Про це вони розповіли кореспондентові УНН.

За словами організаторів акції, наразі шкала розподілу країн за середнім рівнем доходу неадекватна і потребує корегування. Адже, за даними активістів, 75% бідного населення світу живе у країнах зі статусом “з середнім рівнем доходу”.

“Україна належить до держав із середнім рівнем доходу. Це передбачає адекватне житло, харчування, одяг, доступ до охорони здоров’я та достатній прибуток. Ми маємо мінімальний дохід на добу – 2,86 доларів, тоді як межа міжнародної бідності – 1,25 доларів на день. Ми просимо у Світового банку або підняти щоденний мінімум доходу до 10 доларів, або надати Україні кваліфікацію бідної держави”, - розповів учасник акції Юрій Войналович.

На думку активістів, за рівнем середнього доходу міжнародні фармацевтичні компанії визначають вартість медпрепаратів. Тому якщо країна вважається бідною, ліки для неї виділяються в першу чергу і за значно нижчими цінами, як для країн з вищим рівнем життя населення.

Представник Світового банку у Києві, який вийшов до активістів, прийняв від них лист до дирекції міжнародного відомства в Україні та пообіцяв передати звернення на розгляд.

“Все передано в офіційний спосіб. Цей лист буде обов’язково розглянуто в термін, встановлений порядком. Все залежить від складності питань, які підіймають активісти. Я не можу цього коментувати, я в цьому не спеціаліст. Всі результати будуть повідомлені людям, які звернулися до Світового банку”, - зазначив представник офісу Світового банку в Україні Сергій Грабський.

Довідка УНН: Одним з найважливіших методів класифікації країн у світовій економіці є об’єднання їх у групи. Показник ВНП (валовий національний продукт) на душу населення є головним критерієм Світового банку для економічного аналізу та формування власної економічної політики. Зокрема, зарахування будь-якої країни до тієї чи іншої групи даної класифікації дає їй можливість отримувати за необхідності пільгові кредити від Світового банку (і не лише від нього) або безкоштовну допомогу від розвинених країн та міжнародних організацій.

Таким чином, за рівнем доходу кожна економіка класифікується на: економіку з низьким доходом, середнім доходом (який може бути нижчим середнім та вищим середнім) та економіку з високим доходом. Станом на 1994 р. класифікація Світового банку охоплює 209 країн:

1. Країни з низьким доходом – 64 держави, у яких ВНП на душу населення становить 725 дол. США або менше.

2. Країни з середнім доходом, які діляться на:
а) країни з нижчим середнім доходом – 66 держав з ВНП на душу населення у межах від 726 до 2895 дол. США;
б) країни з вищим середнім доходом – 35 держав, а яких ВНП на душу населення – 2896-8995 дол. США.

3. Країни з високим доходом – 44 держави, в яких ВНП на душу населення становить 8995 дол. США і вище.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...