Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 15:04
Новини: Політика
13356

ВР ухвалила зміни до Податкового кодексу щодо створення нової моделі ринку газу

КИЇВ. 24 листопада. УНН. Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу". За відповідне рішення проголосували 232 народних депутати, передає УНН.

Законодавчим актом уточнено порядок оподаткування податком на додану вартість та поширити касовий метод визначення дати виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту з податку на додану вартість на операції з надання послуг по розподілу природного газу фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим як платники податку та змінено умови розрахунку фактичної ціни реалізації природного газу при сплаті рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин та привести у відповідність елементи збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності у відповідність із нормами закону "Про ринок природного газу".

Закон доповнено положенням щодо запровадження на тимчасовій основі (до 1 липня 2017 року) касового методу визначення податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість для операцій з постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення та особливостей податкового обліку таких операцій.

Закон також доповнено новими абзацами такого змісту: "Тимчасово, до 1 липня 2017 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701; 2702; 2703; 2704 згідно з УКТ ЗЕД".

Також вказано, що у випадку застосування зазначеної пільги, норми цього Кодексу не застосовуються в частині товарів/послуг, необоротних активів суми податку на додану вартість з вартості яких, були включені до податкового кредиту у звітних (податкових) періодах, що передували періоду початку застосування пільги.

"Платник податків може відмовитися від використання зазначеної пільги чи зупинити її використання на один або декілька звітних (податкових) періодів, на підставі заяви. Заява, у якій зазначається перелік товарних позицій товарів згідно з УКТ ЗЕД та період на який платник відмовляється чи зупиняє використання пільги, подається до контролюючого органу за місцем реєстрації платника. Норми цього абзацу застосовуються з першого числа звітного (податкового) періоду у якому подано заяву", - йдеться у документі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...