Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 21 травня 2018 02:42
Новини: Політика
10056

ВР має намір надати окремим категоріям засуджених права на оскарження вироку

КИЇВ. 26 листопада. УНН. Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України ( щодо забезпечення окремим категоріям засуджених осіб права на правосудний вирок), передає кореспондент УНН.

Метою цього проекту Закону України є запровадження на національному рівні тимчасового механізму перегляду вироків у кримінальних справах, в яких особи були засуджені без належної доказової бази за тяжкі та особливо тяжкі злочини на підставі Кримінально процесуального кодексу України від 28 грудня 1960 року і досі відбувають покарання, – для забезпечення таким особам права на правосудний вирок та відновлення їхніх прав.

Скарга на вирок може бути подана захисником в інтересах засудженого з тих підстав, що обвинувальний вирок ґрунтується виключно на:

1) явці з повинною та/або показаннях підозрюваного, обвинуваченого, свідка, потерпілого, наданих під час дізнання, досудового слідства, які отримані з порушенням права на відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, або від яких відповідний підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий надалі відмовився, або які не підтвердилися під час судового розгляду;

2) показаннях, отриманих від особи, яка спочатку була свідком, а надалі
стала підозрюваним, обвинуваченим, підсудним в цій або іншій кримінальній
справі;

3) викривлених обставинах, які очевидно не відповідають дослідженим у
суді доказам, що мають істотне значення;

4) обставинах, встановлених на підставі доказів, що були отримані з істотним порушенням права особи на захист під час дізнання, досудового слідства чи судового розгляду.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...