Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 17 грудня 2017 01:12
Новини: Політика

ВР визначила умови заміни довічного ув'язнення м'якшим покаранням

КИЇВ. 26 листопада. УНН. Верховна Рада ухвалила в другому читанні про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заміни довічного позбавлення волі більш м'яким покаранням, передає кореспондент УНН.

За відповідне рішення проголосували 233 народних депутатів.

Відповідним законопроектом передбачається, що до особи, яка відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі, може бути застосовано умовне звільнення від відбування покарання, якщо судом буде визнано, що така особа не потребує подальшого відбування цього покарання і фактично відбула не менше двадцяти років позбавлення волі.

Умовне звільнення від подальшого відбування покарання у виді довічного позбавлення волі застосовується лише за відсутності у засудженого злісних порушень встановленого порядку відбування покарання протягом останніх трьох років.

До особи, яка умовно звільнена від відбування покарання у виді довічного позбавлення волі, одночасно встановлюється адміністративний нагляд відповідно до закону.

Після закінчення встановленого законом строку адміністративного нагляду засуджений, який виконав покладені на нього обов‘язки та не вчинив нового злочину, за клопотанням осіб, передбачених частиною першою статті 539 Кримінального процесуального кодексу України, звільняється судом від призначеного йому покарання у виді довічного позбавлення волі.

У разі заміни засудженому призначеного судом покарання у виді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк двадцять п‘ять років у строк відбування покарання повністю зараховується час перебування під вартою та період фактичного перебування у місцях позбавлення волі.

Покарання у виді позбавлення волі на строк двадцять п‘ять років не підлягає подальшій заміні на більш м‘яке покарання.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...