Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 13:07
Новини: Політика
9972

ВР дозволила іноземцям брати участь у конкурсі на посаду керівника наукових установ

КИЇВ. 26 листопада. УНН. Верховна Рада дозволила іноземцям брати участь в конкурсі на посаду керівника наукових установ, а також встановила пенсії науковим працівникам у розмірі 80% від зарплати. За відповідний законопроект проголосували 235 народних депутатів, передає кореспондент УНН.

Законопроектом передбачається, що пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків суми заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника. При цьому зазначається, що науково(науково-педагогічні) працівники переважно мають право на пенсію за віком у 62 роки.

Законом пропонується обмежити двома термінами перебування на посаді керівників державних наукових установ. При цьому дозволяється брати участь у виборах іноземцям.

Законопроектом встановлює ліміт на кількість членів Національної академії наук. Зазначається, що кадровий склад Національної академії наук України включає дійсних членів (академіків), кількість яких не може перевищувати 200 осіб, членів-кореспондентів, кількість яких не може перевищувати 400 осіб, іноземних членів та працівників наукових установ (організацій, підприємств), що перебувають у її віданні.

Крім цього змінюється порядок фінансування Національної академії наук. Зазначається, що кошти на забезпечення діяльності Національної академії наук України щороку визначаються у Державному бюджеті України окремим рядком. Фінансування Національної академії наук України може здійснюватися за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України.

Законопроектом також передбачається впровадження Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, а також Ради молодих вчених.

Зазначається, що Національна рада України з питань розвитку науки і технологій є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, що утворюється при Кабінетові Міністрів України з метою забезпечення ефективної взаємодії представників наукової громадськості, органів виконавчої влади та реального сектору економіки у формуванні та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності.

Джерело: УНН
Теги: ВР, конкурс
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...