Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 16:00
Новини: Політика
17472

ВР порушила регламент при притягненні до кримінальної відповідальності І.Мосійчука – ВАСУ

КИЇВ. 30 листопада. УНН. Верховна Рада України порушила регламент при розгляді подання Генерального прокурора України при притягненні до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата України Ігоря Мосійчука. Про це йдеться у мотивувальній частині рішення Вищого адміністративного суду України, оприлюдненому на сайті суду, передає УНН.

У ВАСУ зазначили, що суд визнав протиправними дії Верховної Ради України щодо включення до порядку денного та розгляд питання про надання згоди на притягнення Мосійчука І.В. як народного депутата України до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. Також суд визнав незаконною та скасував постанову парламенту.

Своє рішення суд мотивував тим, що всупереч вимогам Регламенту Верховної Ради України, питання щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Мосійчука І. В. не було попередньо підготовлено до розгляду на сесії Верховної Ради України Комітетом з питань регламенту та організації роботи, а тому не могло бути включено до порядку денного сесії Верховної Ради України 17 вересня 2015 року.

Крім того, питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Мосійчука І.В. Верховною Радою України було розглянуто з порушенням Регламенту Верховної Ради України.

На думку суду, саме подання Генерального прокурора не відповідало вимогам Регламенту Верховної Ради, оскільки в цьому поданні Генеральний прокурор України пропонував розглянути одночасно питання як про надання згоди на притягнення народного депутата Мосійчука І. В. до кримінальної відповідальності, так і про його затримання та арешт. Однак Регламентом Верховної Ради передбачено, що до кожного з цих питань повинно бути окреме подання.

Народному депутатові Мосійчуку І.В. не було запропоновано, а врешті і не було надано можливості дати письмове пояснення щодо обставин, викладених у поданні.

Також Мосійчуку І.В. не надавалася копія подання Генерального прокурора України і про його зміст він не знав.

На засіданні сесії Верховної Ради України перед голосуванням народні депутати України, у тому числі й народний депутат Мосійчук І.В., не обговорювали подання Генерального прокурора України та час для запитань до суб’єкта подання і народного депутата України Мосійчука І.В. не відводився.

Внаслідок цього народні депутати були позбавлені можливості отримати всебічну та повну інформацію стосовно всіх обвинувачень у вчиненні правопорушень та обставин, які могли вплинути на результати голосування, а врешті й об’єктивно визначитися у голосуванні.

Суд дійшов висновку, що суб’єктом владних повноважень оскаржувані дії вчинені та рішення прийнято у спосіб, не передбачений Конституцією та законами України, необґрунтовано, тобто без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Рішення не набрало законної сили і може бути переглянуто Верховним Судом України, констатували у ВАСУ.

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада надала згоду на затримання та арешт народного депутата Ігоря Мосійчука. За відповідний проект постанови проголосували 262 народних депутати.

18 листопада Вищий адміністративний суд визнав протиправними дії Верховної Ради щодо включення до порядку денного та розгляд питання про надання згоди на притягнення І.Мосійчука до кримінальної відповідальності, його затримання та арешт і визнав незаконною відповідну постанову ВР і прийняв рішення про її скасування.

26 листопада до Верховного суду України надійшла апеляційна скарга на рішення Вищого адміністративного суду України про незаконність постанови щодо притягнення народного депутата Ігоря Мосійчука до кримінальної відповідальності, затримання та арештую.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...