Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 21 квітня 2018 00:00
Новини: Політика
94260

Рада ухвалила закон про держслужбу (доповнено)

Рада ухвалила закон про держслужбу (доповнено)

КИЇВ. 10 грудня. УНН. Верховна Рада ухвалила новий закон про державну службу, зобов'язавши, зокрема, обов'язково проводити конкурс при прийомі на держслужбу та нараховувати їм пенсію на загальних підставах. Парламентарі підтримали 261 голосом у другому читанні та в цілому відповідний законопроект, передає кореспондент УНН.

Законопроектом передбачається конкурсний порядок прийому на держслужбу та визначає порядок його проведення. При цьому вакантні посади на держслужбі, на які не оголошено конкурс, підлягають скороченню.

Учасник конкурсу, який не пройшов конкурсний відбір, має право оскаржити рішення конкурсної комісії. Скарга на рішення конкурсної комісії подається не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня отримання письмового повідомлення про результати конкурсу. При цьому особи, що вперше вступають на держслужбу мають пройти обов'язковий випробний термін до 6 місяців.

Також серед іншого передбачається, що держслужбовець зобов'язаний використовувати регіональну мову та/або мову національних меншин, визначену відповідно до закону і в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин у межах та випадках, визначених законом.

Крім цього встановлюються вимоги до держслужбовців. Серед них володіння державною мовою та наявність відповідного досвіду роботи.

Також встановлюється відповідальність держслужбовця за вчинену шкоду. Зазначається, що державний службовець зобов’язаний відшкодувати державі шкоду, заподіяну внаслідок неналежного виконання ним посадових обов’язків. Запроваджується розподіл на політичні та адміністративні посади та впроваджується інститут держсекретарів міністерств та Кабміну.

Передбачається поступове підвищення мінімального посадового окладу держслужбовця до 2 мінімальних зарплат (близько 2,5 тисяч гривень - ред.). Крім цього змінюються умови пенсійного забезпечення державних службовців. Згідно до закону їм нараховуватиметься пенсія на загальних підставах.

При цьому дія закону не поширюється на главу Адміністрації Президента України та його заступників, постійного представника Президента України в Автономній Республіці Крим та його заступників, голову та членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, голову та членів Антимонопольного комітету України, голову та членів Національного агентства з питань запобігання корупції, голову та членів Рахункової палати, голову та членів Центральної виборчої комісії, голів та членів інших державних колегіальних органів, секретаря Ради національної безпеки і оборони України та його заступників, службовців Національного банку України.

Закон набуває чинності з 1 травня 2016 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...