Несплачені постачальнику за МРТ кошти повернулися до центрального бюджету, їх знову треба виділяти, - юрист
КИЇВ. 30 грудня. УНН. Бюджетні кошти Житомирської області, які були виділені місцевими депутатами на тендер із закупівлі комунального МРТ, через те, що чиновники із постачальником за томограф так і не розрахувалися, повернулися у центральний бюджет країни. Як наслідок у 2016 році їх треба буде виділяти знову голосуванням депутатів облради. Про це у коментарі УНН повідомила юрист і правозахисник Наталя Циганчук.
“Так, вони (кошти у розмірі майже 30 млн. грн - ред.) повертаються у центральний бюджет, але рахується кредиторська заборгованість за базою спецмедпостачання. Це означає, що ці гроші, коли постане питання про їх розподілення, рішення буде прийматися обласною радою. Але розпорядником коштів є голова адміністрації Машковський (губернатор Житомирської області, — ред. ), то тоді, коли постане питання про те, що є така кредиторська заборгованість і що на рахунку бази є гроші, в зв’язку з цим треба буде прийняти таке рішення, щоб вони оплатили і все”, — розповіла юрист.
За словами Н.Циганчук питання про кошти та оплату постачальнику за МРТ повторно треба буде вносити до порядку денного сесії обл.ради.
“Заново треба вносити у порядок денний, потім голосування, але справа в тому, що, якщо навіть вони могли б не проголосувати, вони вже не можуть його не включити у бюджет, вони його включать за мінусом 12 тис. грн, які вже сплачені, вони повинні їх включити”, — сказала Н.Циганчук.
Юрист також додала, що чиновникам ОДА дуже не вигідно, якщо фірма постачальник у судовому порядку буде стягувати плату за посталений в область апарат МРТ.
“Не вигідно ОДА, обласній раді, щоб та фірма (постачальник МРТ, — ред.) зверталася до суду, бо вони будуть сплачувати величезний судовий збір, у разі якщо виграють (постачальник, — ред.) — то цей збір також треба буде платити за рахунок коштів облради, тому їм це не вигідно”, — додала Н.Циганчук.
Вона також зазначила, що якби ОДА розрахувалася у цьому році за придбаний томограф, то у наступному році ці кошти (у розмірі майже 30 млн грн.) їм би вже не довелося закладати у кошторис.
Нагадаємо, регіональні представництва “Депконтролю” долучаться до боротьби за комунальний апарат МРТ для житомирян.
Тим часом, житомирські чиновники так і не розрахувалися із постачальником за комунальне МРТ.
Також нагадаємо, що гарантійний лист про сплату постачальнику за МРТ так і не був підписаний.
А приміщення під комунальне МРТ на Житомирщині виявилося не придатним для монтування томографу.