Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 00:56
Новини: Політика
24552

Президент підписав закон, що дозволяє розкривати банківську таємницю

КИЇВ. 5 січня. УНН. Президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє розкривати банківську таємницю за запитом Міністерства фінансів для перевірки даних, які громадяни надали при оформленні соціальних виплат. Про це свідчать дані на сторінці законопроекту № 3628 на сайті Верховної Ради, передає УНН.

Закон передбачає, що Мінфіну надається інформація про відкриті на їх ім'я рахунків (поточних, кредитних, депозитних і т. і.), операції та залишки за ним за його письмовим запитом під час бюджетного процесу з метою проведення верифікації та перевірки достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду і фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Водночас, у разі нарахування та отримання соціальних виплат, призначених на сім'ю або домогосподарство, інформація надається по кожному із членів сім'ї або домогосподарства. Закон тимчасово встановлює, у період з 1 січня до 31 грудня 2016 року, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 тис. 740 гривень.

Закон також передбачає встановлення мінімального віку виходу на пенсію за вислугу років для працівників сфер охорони здоров'я і соціального забезпечення, артистів, театральних та інших творчих колективів, працівників та льотно-випробувального складу.

Ці норми вводяться для тих громадян, які виходять на пенсію після 1 січня 2016 року.

Крім того, закон передбачає продовження до 1 січня 2017 року обмеження на період роботи пенсіонерам виплату пенсій 85%, якщо їхня заробітна плата становить понад 1,5 прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, що втратили працездатність.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...