Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 12:52
16008

Мажиліс Казахстану проголосував за саморозпуск

КИЇВ. 13 січня. УНН. Мажиліс казахстанського парламенту на пленарному засіданні в середу одноголосно прийняв звернення до президента країни Нурсултана Назарбаєва з проханням про достроковий розпуск палати і призначення позачергових виборів в 2016 році, передає УНН з посиланням на Zakon.kz.

"Ми виступаємо з ініціативою про дострокове припинення повноважень депутатів п'ятого скликання", - зачитав звернення казахстанський депутат Владислав Косарьов.

За його словами, нинішній мажиліс виконав свою історичну місію, створивши законодавчу базу плану націй.

"Зараз, коли настає новий історичний період, починається модернізація країни, і політична реалізація в усіх напрямках президентських реформ принципово важлива, щоб партії отримали новий мандат довіри виборців. По-друге, в цей відповідальний час для активної реалізації антикризових заходів потрібна широка суспільна консолідація... По-третє, щоб синхронізувати дії з реалізації реформ на всіх рівнях, необхідно поєднати вибори в парламент з виборами до місцевих масліхатів, що дозволить в умовах кризи не затягувати виборчий цикл і скоротити витрати бюджету на організацію проведення виборів. На основі викладених позицій ми звертаємося до Глави держави з ініціативою прийняти указ президента Казахстану про достроковий розпуск мажилісу парламенту Казахстану п'ятого скликання і призначення позачергових виборів депутатів мажилісу", - зазначив на пленарному засіданні В.Косарьов.

Інший депутат Нурлан Абдіров також заявив, що представники всіх трьох парламентських фракцій висувають ініціативу про достроковий розпуск мажилісу.

Вказано, що повноваження мажилісу парламенту нинішнього скликання закінчуються восени 2016 року. У мажилісі - 107 депутатів. Обрання 98 депутатів здійснюється при голосуванні за партійними списками. 9 депутатів мажилісу обираються Асамблеєю народу Казахстану. Термін повноважень депутатів мажилісу становить 5 років. Чергові вибори депутатів мажилісу проводяться не пізніше, ніж за два місяці до закінчення терміну повноважень діючого скликання парламенту. Позачергові вибори депутатів мажилісу парламенту проводяться протягом двох місяців з дня дострокового припинення повноважень.

Чергові вибори депутатів масліхатів в Казахстані пройшли 15 січня 2012 року. Строк повноважень місцевих органів представницької влади - чотири роки.

У виборах брали участь сім політичних партій, три з яких за підсумковими результатами набрали більше 7% голосів виборців і пройшли до мажилісу парламенту: Народно-демократична партія "Нур Отан" (80,99%), Демократична партія Казахстану "Ак жол" (7,47%), Комуністична народна партія Казахстану (7,19%).

Від партії "Нур Отан" в мажилісі парламенту Казахстану працюють 83 депутата, від "Ак жол" - 8 депутатів, від КНПК - 7 депутатів. Від Асамблеї народу Казахстану - 9 депутатів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...