Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 06:25
18204

Усього 800 тис. українців отримують пенсію за накопичувальною системою

КИЇВ. 22 січня. УНН. Відповідно до закону, який був прийнятий в 2004 році, в Україні діє трирівнева система пенсій, і до цього часу лише 800 тис. українців стали учасниками третього рівня – накопичувальної системи. Про це під час брифінгу повідомив віце-президент інвестиційної компанії "КІНТО" Віталій Мельничук, передає кореспондент УНН.

"Пенсійна реформа в Україні почалася 17 років… Було поставлено задачу перейти на іншу пенсійну систему, на трьохрівневу, у складі солідарної реформованої, обов’язковою накопичувальної і добровільної накопичувальної. І от в 2004 році вступив в дію закон, і там було сказано, що пенсійна система Україна є трирівневою, але все це залишилося на папері. Бо до цього часу другий рівень не був запущений, третій рівень почав працювати, але без підтримки другого рівня… цей рівень працює мало. Загальні кількість учасників по системі накопичення є 800 тис, в той час як по солідарній – більше 12 млн… Сьогодні накопичення в пенсійній системі в світі становлять близько 35 трлн доларів – це 85% найбільших, скажемо так, пенсійних ринків світів, в Україні – 0,16 % від ВВП, це близько 3,1 млрд грн", - повідомив В.Мельничук.

За словами заступника директора компанії "Пенсійно-актуарний консультант" Олександра Ткача, на сьогодні в Україні створено близько 70 недержавних пенсійних фондів, хоча повноцінно функціонує лише кілька десятків.

За словами експерта з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанни Онуфрик, в бюджеті на 2016 рік найбільшою статтею видатків є на пенсійне забезпечення – більше 140 млрд.

"З кожним роком ця стаття видатків збільшується. Не говорячи, що частина коштів на пенсійне забезпечення йде з Пенсійного фонду Україну. Фактично витрати на пенсійне забезпечення набагато перевищують дефіцит бюджету ", - додала М.Онуфрик.

Вона також нагадала, що 21 липня 2015 Україна уклала меморандум з МВФ, де були висунуті певні зобов’язання, і Україна взяла їх на себе стосовно різних сфер економіки і політичного життя України з метою отримання фінансової підтримки від МВФ.

"Одним із пунктів цього меморандуму і один зі структурних "маяків" (така відзначка, де МВФ вказує, що певне питання має бути вирішено в конкретний термін) було запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення до грудня 2015 року. Зараз вже 22 січня, ми знаємо, що закон №2767, який був зареєстрований в ВРУ 30 квітня 2015 року так і не був винесений на розгляд ВРУ", - повідомила М.Онуфрик.

Генеральний директор Української федерації убезпечення Галина Третьякова нагадала, що в цьому році не планується підвищення пенсійного віку, однак за накопичувальною системою людина сама обирає, коли йти на пенсію.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...