Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 17:14
Новини: Політика
15828

Кабмін посилив вимоги до банків, які виплачують зарплату бюджетникам – Мінфін

КИЇВ. 25 січня. УНН. Кабінет міністрів України затвердив зміни до постанови "Про удосконалення механізму виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги" в частині встановлення більш жорстких критеріїв до уповноважених банків та оновлення переліку таких банків. Про це повідомили УНН у прес-службі Міністерства фінансів України.

За інформацією Мінфіну, запропоновані зміни підвищать ефективність і прозорість у виборі банків для використання в державному секторі, а також підвищать рівень захищеності виплат працівникам бюджетних установ та державної соцдопомоги.

Зокрема, як поінформували у відомстві, до загального переліку критеріїв щодо вибору уповноважених банків, згідно з затвердженими змінами, були додані наступні критерії:

- частка активів банку становить не менш як 1,0% активів банківської системи;
- банк володіє облігаціями внутрішньої державної позики в розмірі не менш як 20% регулятивного капіталу банку;
- на час проведення конкурсу банк провадить діяльність на банківському ринку не менше трьох років;
- протягом трьох останніх місяців на момент подання документів до постійної діючої комісії Нацбанком до банку не застосовувались заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій;
- протягом трьох останніх місяців на момент подання документів банк дотримується економічних нормативів, установлених Нацбанком;
- банк є учасником ФГВФО, крім випадків, передбачених законом, та не має фінансової заборгованості перед ФГВФО щодо сплати зборів, штрафів, пені;
- у банку відсутня заборгованість із сплати податків і зборів;
- до банку, або до власників та пов’язаних осіб не було застосовано Україною, іноземними державами — членами організації економічного співробітництва та розвитку чи Євросоюзом санкцій протягом останніх 12 місяців на момент подання документів.

Також, зауважили у прес-службі відомства, постанова передбачає, що банки будуть мати три місяці для досягнення відповідності зазначеним критеріям, а відповідні міністерства, відомства та інші центральні та місцеві органи виконавчої влади матимуть ще один місяць для переходу на обслуговування до уповноважених банків, що відповідатимуть новим критеріям.

Крім того, уточнили у міністерстві, через рік після прийняття постанови набере чинності ще один критерій відповідності - щодо кількості емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток) державної багатоемітентної платіжної системи (не менш як 10% загальної кількості емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток).

"Банки, в яких держава володіє часткою понад 75%, призначено уповноваженими банками на постійній основі. З метою розширення можливості вільного вибору громадян постановою пропонується міністерствам, центральним та місцевим органам виконавчої влади укласти договори не менш ніж з трьома уповноваженими банками", - йдеться у повідомленні.

У Мінфіні також зазначили, що встановлені критерії пропонується поширити на всі уповноважені банки з виплат не лише заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також пенсій та іншої державної грошової допомоги.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...