Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 січня 2018 03:37
Новини: Політика

Кабмін посилив вимоги до банків, які виплачують зарплату бюджетникам

КИЇВ. 25 січня. УНН. Кабінет міністрів України затвердив зміни до постанови "Про удосконалення механізму виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги" в частині встановлення більш жорстких критеріїв до уповноважених банків та оновлення переліку таких банків. Про це повідомили УНН у прес-службі Міністерства фінансів України.

За інформацією Мінфіну, запропоновані зміни підвищать ефективність і прозорість у виборі банків для використання в державному секторі, а також підвищать рівень захищеності виплат працівникам бюджетних установ та державної соцдопомоги.

Зокрема, як поінформували у відомстві, до загального переліку критеріїв щодо вибору уповноважених банків, згідно з затвердженими змінами, були додані наступні критерії:

- частка активів банку становить не менш як 1,0% активів банківської системи;
- банк володіє облігаціями внутрішньої державної позики в розмірі не менш як 20% регулятивного капіталу банку;
- на час проведення конкурсу банк провадить діяльність на банківському ринку не менше трьох років;
- протягом трьох останніх місяців на момент подання документів до постійної діючої комісії Нацбанком до банку не застосовувались заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій;
- протягом трьох останніх місяців на момент подання документів банк дотримується економічних нормативів, установлених Нацбанком;
- банк є учасником ФГВФО, крім випадків, передбачених законом, та не має фінансової заборгованості перед ФГВФО щодо сплати зборів, штрафів, пені;
- у банку відсутня заборгованість із сплати податків і зборів;
- до банку, або до власників та пов’язаних осіб не було застосовано Україною, іноземними державами — членами організації економічного співробітництва та розвитку чи Євросоюзом санкцій протягом останніх 12 місяців на момент подання документів.

Також, зауважили у прес-службі відомства, постанова передбачає, що банки будуть мати три місяці для досягнення відповідності зазначеним критеріям, а відповідні міністерства, відомства та інші центральні та місцеві органи виконавчої влади матимуть ще один місяць для переходу на обслуговування до уповноважених банків, що відповідатимуть новим критеріям.

Крім того, уточнили у міністерстві, через рік після прийняття постанови набере чинності ще один критерій відповідності - щодо кількості емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток) державної багатоемітентної платіжної системи (не менш як 10% загальної кількості емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток).

"Банки, в яких держава володіє часткою понад 75%, призначено уповноваженими банками на постійній основі. З метою розширення можливості вільного вибору громадян постановою пропонується міністерствам, центральним та місцевим органам виконавчої влади укласти договори не менш ніж з трьома уповноваженими банками", - йдеться у повідомленні.

У Мінфіні також зазначили, що встановлені критерії пропонується поширити на всі уповноважені банки з виплат не лише заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також пенсій та іншої державної грошової допомоги.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...