Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 21:57
Новини: Політика
15276

Спільна місія ООН оцінить потреби у протимінній діяльності в Україні - заява

КИЇВ. 25 січня. УНН. Оціночна місія Організації Об'єднаних Націй оцінить вплив забруднення мінами та вибуховими пристроями та надасть технічні рекомендації щодо подальшої гуманітарної протимінної діяльності. Про це йдеться у заяві Представництва ООН в Україні, передає УНН.

Через конфлікт у східній частині України багато цивільних осіб зазнали суттєвих страждань. Зокрема, серед цивільного населення зросло число смертельних випадків і поранень, спричинених мінами та іншими вибуховими пристроями. Існує чітка потреба у збільшенні масштабів гуманітарної протимінної діяльності з метою забезпечення безпечних умов життя для жителів районів, постраждалих від конфлікту, а також безпечного постачання гуманітарної допомоги. На прохання уряду України та за рішенням Генерального секретаря ООН, Організація Об'єднаних Націй розпочала технічну Місію з оцінки потреб у протимінній діяльності, що триватиме з 23 січня до 5 лютого 2016-го року. Місія оцінить вплив забруднення мінами та вибуховими пристроями та надасть технічні рекомендації щодо подальшої гуманітарної протимінної діяльності", - йдеться у заяві.

Крім того, у Представництві відзначили, що до складу спільної місії увійшли технічні експерти Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН), Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ) та Служби Організації Об'єднаних Націй з розмінування (ЮНМАС), до мандату яких відноситься координація міжнародної протимінної діяльності в рамках системи ООН. Місію підтримує підкластер з протимінної діяльності, що діє в рамках системи координації гуманітарної діяльності, яку очолює ООН. Експерти працюватимуть у тісній співпраці з Міністерствами оборони, освіти, внутрішніх і закордонних справ, Державною службою з надзвичайних ситуацій, та іншими відповідними органами національного та місцевого рівнів, НУО, ОБСЄ, Женевським міжнародним центром гуманітарного розмінування, та іншими організаціями у Києві та на сході України.

“Через конфлікт, який вибухнув навесні 2014 року, у деяких районах, постраждалих від конфлікту, залишилося багато мін і непідірваних боєприпасів. Протягом останніх місяців понад 80 відсотків випадків загибелі цивільних осіб були спричинені вибуховими пристроями — такі випадки підкреслюють нагальну необхідність вирішення питання обізнаності про мінну небезпеку та іншої протимінної діяльності, що дасть можливість мінімізувати кількість жертв по обидва боки лінії зіткнення”, - заявив Координатор системи ООН в Україні та Координатор з гуманітарних питань Ніл Вокер.

У Представництві також наголосили, що у той час як основна відповідальність за зусилля з розмінування лежить на сторонах конфлікту, місія ООН матиме допоміжний характер й сприятиме в оцінці Організацією Об’єднаних Націй масштабів поточних потреб на місцях й поточних зусиль інших задіяних учасників.

Нагадаємо, оціночна місія ООН 23 січня розпочала свою роботу в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...