Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 18:24
Новини: Політика
21912

В Україні відсутній держорган, уповноважений на контроль якості пального на АЗК - Міненерго

КИЇВ. 26 січня. УНН. На сьогодні питання контролю за якістю бензинів в Україні не врегульовано, відповідний уповноважений на це орган – відсутній. Про це УНН повідомили у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України у відповідь на інформаційний запит.

"Постановою КМУ від 1 серпня 2013 р. № 927 Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив затверджено Технічний регламент щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив та план заходів з його застосування. Цією ж постановою визначено Міністерство енергетики та вугільної промисловості відповідальним за застосування цього Технічного регламенту. Згідно з п. 3 зазначеної постанови Міністерству екології та природних ресурсів, Міністерству енергетики та вугільної промисловості було доручено затвердити Порядок взаємодії між Міністерством екології та природних ресурсів та Міністерством енергетики та вугільної промисловості під час проведення перевірок відповідності показників якості і безпечності автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив Технічному регламенту, затвердженому цією постановою. Відповідальним за розроблення цього Порядку є Мінприроди, однак такого Порядку взаємодії при перевірці якості наразі немає. Водночас Міненерговугілля відповідає лише за застосування Техрегламенту, а за контроль якості - орган ринкового нагляду. Крім того, проектом змін до Техрегламенту передбачено скасування вищезазначеного пункту 3 постанови № 927", - йдеться у відповіді профільного Міністерства.

Разом з тим, у Міненергетики також повідомили, що проект постанови, яка має визначити орган ринкового нагляду за якістю бензинів в Україні, наразі знаходиться на стадії розгляду.

Зазначеним проектом постанови функції контролю якості пального на вітчизняних АЗК пропонувалося покласти на Держспоживінспекцію.

Однак, оскільки сьогодні цей орган знаходиться у стадії реорганізації, то контролером якості бензинів, за пропозицією Мінекології, може стати Держпродспоживслужба.

"З метою усунення проблемних питань, виявлених під час застосування Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 № 927, імплементації Директиви Ради 1999/32/ЄС про зменшення вмісту сірки у деяких видах рідкого палива та імплементації Директиви 98/70/ЄС Європейського Парламенту та Ради про якість бензину та дизельного палива Міненерговугілля розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 573 і від 1 серпня 2013 р. № 927" (далі – проект постанови).

Доопрацьований проект постанови листом Міненерговугілля від 17.12.2015 № 01/31-3588 повторно надіслано на розгляд до причетних міністерств і відомств.

Проектом постанови передбачено, зокрема, визначення органу ринкового нагляду. Міненерговугілля запропоновано визначити органом ринкового нагляду Держспоживінспекцію, проте Мінекономіки повідомило, що цей орган у стадії реорганізації та запропонували таким органом визначити Держпродспоживслужбу.

Після погодження усіма причетними міністерствами і відомствами проект постанови в установленому порядку буде надіслано на розгляд Кабінету Міністрів України", - додали у Міненергетики.

Як повідомив УНН, за словами прем’єр-міністра А. Яценюка, АМКУ проведе розслідування щодо ціноутворення на АЗС.

При цьому, голова АМКУ напередодні заявив, що АМКУ не займається ціновою політикою на АЗС.

"Якою має бути ціна — звертайтеся до відомства Демчишина", - сказав Ю. Терентьєв.

Також нагадаємо, як повідомив Президент Асоціації об'єднання операторів ринку нафтопродуктів в Україні Леонід Косянчук,  анонсовані КМУ перевірки АЗК не торкнуться "сірих" нафтотрейдерів.

"Що стосується якості, то всі відомі бренди ― і WOG, і "ОККО", і "Лукойл" ― мають свої лабораторії з обладнанням на сотні тисяч євро, які в змозі провести будь-який аналіз", - зазначив Л. Косянчук.

Крім того, президент Асоціації об'єднання операторів ринку нафтопродуктів наголосив на тому, що відомі нафтотрейдера ніколи не будуть продавати контрабанду.

"Ніколи. "Бодягу" і контрабанду продають не основні бренди, вона продається в інших мережах. І в першу чергу будуть викручені руки основним операторам ринку, а до цих "сірих" заправок справа не дійде", - вважає експерт.

 

Джерело: УНН
Теги: пальне, АЗК
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...