Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 17:35
Новини: Політика
31950

Печерський суд менше хвилини розлядав клопотання ГПУ щодо заочного слідства стосовно С.Арбузова

КИЇВ. 15 лютого. УНН. Під час розгляду клопотання Генеральної прокуратури України щодо заочного слідства стосовно екс-першого віце-прем’єра Сергія Арбузова у Печерському суді не було жодного представника сторони захисту політика, повідомляє УНН з посиланням на повідомлення прес-служби.

Зокрема, суддя Володимир Карабань задовольнив клопотання Генеральної прокуратури менш, ніж за одну хвилину. При цьому ані адвокатів С.Арбузова, ані представників Центру з надання правової допомоги на засіданні суду не було.

“Сьогодні 15.02.2016 року Печерський районний суд міста Києва у складі слідчого судді Карабань В.М., грубо порушивши вимоги Кримінального процесуального кодексу України, задовольнив клопотання слідчого управління Генеральної прокуратури України про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно Арбузова Сергія Геннадійовича.

Звертаємо увагу на те, що це не вирок по суті справи, а лише дозвіл органу досудового розслідування повідомляти підозрюваного про процесуальні дії через засоби масової інформації. Тим не менше те, як відбувався процес задоволення цього клопотання, яскраво свідчить про ігнорування судом норм закону під тиском сторони обвинувачення. Ст. 297-3 КПК не передбачає жодних винятків із правила про обов’язкову участь захисника при розгляді клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування. Тому не зрозуміло як суд буде мотивувати порушення цієї норми закону”, - йдеться у повідомленні прес-служби.

При цьому, сторона захисту наполягала на розгляді вказаного клопотання за участі сторони захисту.

“Слід зазначити, що сторона захисту не ухилялася від участі в розгляді клопотання, а лише наполягала на тому, щоб суд надав можливість ознайомитися з матеріалами справи і призначив наступне судове засідання через три дні, як передбачено КПК. Втім суд і ці вимоги закону проігнорував, призначав судові засідання протягом усього минулого тижня по кілька разів на день, що унеможливлювало участь сторони захисту в розгляді клопотання з дотримання принципу рівності сторін та змагальності процесу. Слід також зауважити, що на необхідності дотримання судом вимог чинного законодавства при призначенні справи до розгляду наполягали і адвокати, які за дорученням суду були призначені додатково через Центр з надання правової допомоги. Натомість суд не відреагував і на вимоги сторонніх адвокатів, розглянувши справу у відсутність адвокатів, яких сам і призначив через необхідність обов’язкової участі захисника при розгляді клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування”, - повідомила прес-служба С.Арбузова.

За їх даними, жодних запитань до представників Генеральної прокуратури під час ухвалення такого рішення у судді не знайшлося.

“Не можна залишити поза увагою і те, як суд розглядав клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування після того, як прийняв рішення про розгляд справи за відсутності захисників. Розгляд справи по суті тривав менше хвилини, суд не зажадав отримати від слідчого та прокурора жодних пояснень, не поставив жодного питання, що додаткового свідчить про упередженість суду та прийняття заздалегідь нав’язаного рішення, а не прийнятого на підставі вимог закону та внутрішнього переконання, як того вимагає КПК. Сторона захисту обов’язково оскаржуватиме прийняте рішення, в тому числі до Європейського суду з прав людини, якщо вищі судові інстанції в Україні не скасують незаконне та необґрунтоване рішення про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно Арбузова Сергія Геннадійовича”, - зазначено у повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, Генеральний суд ЄС скасував заморожування активів колишнього першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова на період з 6 березня 2014 року по 5 березня 2015 року. У суді зазначили, що людина не може розглядатися як відповідальна за незаконне привласнення грошових коштів виключно на тій підставі, що в третій країні щодо її дій ведеться попереднє розслідування, без повідомлення Ради ЄС щодо обвинувачень проти цієї особи в цьому розслідуванні. 

Як раніше повідомляв УНН, Печерський районний суд Києва зобов’язав ГПУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані про злочин, вчинений екс-Генпрокурором Олегом Махніцьким проти екс-першого віце-прем’єра України Сергія Арбузова. Зокрема, йдеться про те, що колишній в.о. Генпрокурора О.Махніцький надав представникам ЄС неправдиву інформацію про наявність кримінального провадження проти С.Арбузова. На підставі цих неправдивих даних в.о. Генпрокурора, ЄС ввів обмежувальні заходи проти політика. 

Також нагадаємо, за прогнозами експертів, у березні поточного року європейський суд може прийняти рішення щодо зняття інших санкцій, введених проти екс-чиновників України, зокрема, колишнього прем’єр-міністра України Миколи Азарова, колишнього першого віце-прем’єра України Сергія Арбузова та інших. На думку експертів, відсутність у вітчизняних правоохоронних органів доказової бази скоєння злочинів з боку екс-чиновників сприятимуть цьому. 

Раніше повідомлялось про те, що захист С.Арбузова спростував заяви Генпрокуратури про наявність рахунків політика у Латвії. Зокрема, захисники оприлюднили відповіді державних органів Латвії, які підтверджують відсутність будь-яких рахунків С.Арбузова в цій країні. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...