Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 25 червня 2018 13:42
Новини: Політика
12270

Верховна Рада планує дозволити Генпрокурору відхиляти кандидатів на посаду голови антикорупційної прокуратури

КИЇВ. 16 лютого. УНН. Верховна Рада планує дозволити Генеральному прокурору відхиляти кандидатів на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які запропонує конкурсна комісія. Парламентарі підтримали 236 голосами у першому читанні відповідний законопроект внесений Президентом України, передає кореспондент УНН.

Законопроектом встановлюється, що Генеральний прокурор призначає керівника антикорупційної прокуратури та його заступників за поданням конкурсної комісії.

При цьому кандидатури на посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та його двох заступників, відібрані конкурсною комісією, подаються на розгляд Генерального прокурора України лише після отримання конкурсною комісією підтвердження щодо їх відповідності вимогам законів України "Про очищення влади" та "Про запобігання корупції", а також вимогам для отримання допуску до державної таємниці відповідно до Закону України "Про державну таємницю".

Представник Президента України у ВР Степан Кубів, виступаючи з парламентської трибуни, розповів, що метою проекту закону є удосконалення правових засад організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, забезпечення прозорості в діяльності конкурсних комісій з призначення на адміністративні посади та посади прокурорів у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі задля виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду.

"Пропонується встановити, що членами конкурсної комісії, яка здійснюватиме організацію та проведення конкурсу з призначення на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції", – сказав С.Кубів.

Також пропонується також реалізувати, шляхом встановлення, обов’язкового обрання голови конкурсної комісії з числа її членів, визначених Верховною Радою України. Крім призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Генеральний прокурор України матиме повноваження щодо призначення першого заступника та заступника керівника цієї прокуратури. Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури призначатиме осіб на інші адміністративні посади в названій прокуратурі. При цьому, конкурсна комісія подаватиме лише по одній кандидатурі на кожну з посад.

"Також, керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надається право приймати на роботу та звільняти з неї (замість погодження) працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які не є прокурорами", – сказав С.Кубів.

Він підкреслив, що прийняття законопроекту дозволить терміново виконати рекомендації Міжнародного валютного фонду і Європейської комісії та забезпечити прозорість в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...