Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 05:45
Новини: Політика
11556

КСУ розпочав закрите слухання справи щодо призначення керівником вишу особи, яка голосувала за "диктаторські закони" (доповнено)

КИЇВ. 18 лютого. УНН. Конституційний суд України перейшов до закритої часнини слухання справи про те, чи відповідає Конституції положення закону "Про вищу освіту", яке забороняє призначення на посаду керівника вищого навчального закладу особи, що голосувала за "диктаторські закони" від 16 січня 2014 року. Про це повідомив голова КСУ Юрій Баулін, передає кореспондент УНН.

"Розгляд справи у відкритому пленарному засіданні оголошується завершеним. Конституційний суд України переходить до закритої частини пленарного засідання для прийняття рішення у справі", - сказав Ю.Баулін.

Він також зазначив, що про день і час офіційного оприлюднення рішення у справі буде повідомлено додатково.

Під час письмової частини слухання суддя-доповідач Олександр Литвинов поінформував, що суд отримав позиції щодо цього питання, зокрема, від голови Верховної Ради, який вважає, що обмеження в положені закону "Про вищу освіту", щодо заборони призначення осіб, які голосували за "диктаторські закони, керівниками ВНЗ, є цілком правомірним і допустимим, а також відповідає конституційним критеріям.

На думку Президента України, зазначив О.Литвинов, норма закону не встановлює юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті і має перспективну дію, а тому не має підстав стверджувати про її невідповідність Конституції.

Крім того, за словами судді-доповідача, у своїй позиції Прем'єр-міністр України констатував, що статтею 42 закону "Про вищу освіту" визначено спеціальні вимоги щодо обрання, призначення та звільнення з посади керівника ВНЗ, в тому числі встановлено обмеження до посади керівника вишу.

Нагадаємо, до Конституційного суду України звернулися з поданням 49 народних депутатів з клопотанням визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 7 частини другої статті 42 Закону України "Про вищу освіту" від 1 липня 2014 року № 1556–VII зі змінами, згідно з яким не може бути обрана, призначена (у тому числі виконувачем обов’язків) на посаду керівника вищого навчального закладу особа, яка голосувала за диктаторські закони 16 січня 2014 року.

На думку авторів клопотання, така норма порушує конституційні принципи незворотності дії в часі законів, верховенства права, зокрема таку його складову, як юридична визначеність, та суперечить частині другій статті 80 Конституції України, відповідно до якої народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...