Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 червня 2018 06:59
Новини: Політика
21420

У Мінекономрозвитку заявили, що санкції РНБО не мають стати перепоною для сплати податків

У Мінекономрозвитку заявили, що санкції РНБО не мають стати перепоною для сплати податків

КИЇВ. 19 лютого. УНН. Усі питання щодо опадткування регулюються виключно Податковим кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України. Про це УНН заявили в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі, коментуючи санкції РНБО, які заблокували можливість підприємствам сплачувати державі податки.

“Будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом (Податковим кодексом - ред.) і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства. Податкове зобов’язання – сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством”, - зазначили у міністерстві.

У відомстві наголосили, що платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених Податковим Кодексом та законами з питань митної справи.

“Вважаємо, що будь-яке застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів до підприємств, у тому числі відповідно до Закону України “Про санкції”, не звільняє платників податків і зборів від обов’язку щодо сплати до відповідних бюджетів податкових зобов’язань.

Разом з тим, в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі зазначили, що механізм сплати податків для підприємств, фінансові рахунки яких заблоковано в результаті санкції РНБО, мають пояснити у Міністерстві фінансів України.

Нагадаємо, у РНБО не змогли пояснити як сплатити податки тим підприємствам, проти яких рішенням відомства введено санкції. Натомість, РНБО переадресував запит щодо надання такої інформації на уряд, який в свою чергу переадресував його на МВС, МЗС, Мінфін, Мін’юст та Мінекономрозвиту.

Крім того, у Державній фіскальній службі так само не змогли пояснити механізм сплати податків з боку підприємств, банківські рахунки та фінансові операції яких заблоковано внаслідок рішення РНБО про введення санкцій. Тим не менш, у ДФС наголосили, що вказані підприємства обов’язково мають сплатити податки у визначений законодавством термін, інакше їм загрожують штрафи.

Разом з тим, один із операторів лотерей (“М.С.Л.”), який потрапив під дію санкцій РНБО заявив, що має намір сплатити усі податки за 2015 рік, а саме 200 млн грн, тож просить від державних органів надати таку можливість.

Нагадаємо, у вересні РНБО своїм рішенням застосував тимчасові санкції до підприємств та фізичних осіб, які на думку РНБО, можуть негативно впливати на Україну або пов’язані з російським капіталом. Так, під дію санкцій РНБО потрапили 105 компаній, що мають російську та кримську реєстрацію, а також дві українські компанії, які виявилися операторами державних лотерей України: “М.С.Л.” та “Патріот”. При цьому, підставами для введення санкції проти цих операторів лотерей стало те, що ці компанії, на думку РНБО, начебто належать російському бізнесу.

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, основним власником "М.С.Л." є кіпрська компанія "Evolot Limited", бенефіціаром в українському реєстрі значиться кіпріот Маркос Шіапаніс. Найбільшим власником акції комапнії "Evolot Limited" в свою чергу є кіпрська "GUEPARD LIMITED" - на 44,92%. І "MIXALENE HOLDING LIMITED" - на 44,91%. Згідно сертифікатів, виданих Міністерством енергетики комерції і туризму Кіпру, за компанією "GUEPARD" стоїть громадянин України - Косогов Юрій, який займається різними видами бізнесу в різних країнах Європи. При цьому журналісти називають санкції РНБО сумнівними, оскільки до списку рішення РНБО замість того, аби внести понад 30 компаній, які дійсно мають відношення до Росії, потрапили українські лотереї.

Як раніше повідомляв УНН, на думку народного депутата від “Батьківщини” Олександри Кужель, РНБО навмисно ввів санкції проти вказаних операторів лотерей, аби “очистити” ринок.

“Національна лотерея у нас не національна, є матеріали що сталося рейдерство, забрали у власників (один з них навіть німець), представники, хто цим займається - сидять в парламенті, в адміністрації президента, вони "рейдернули" і на сьогоднішній день зробили все, щоб залишитися одними на ринку України. Для цього вони провели через раду безпеки санкції й щодо лотерей МСЛ. Не зрозуміло чому, але з ринку їх прибрали начебто через власників-росіян. Доводити це досить складно і, вивівши всіх з ринку, вони залишилися одні на ринку, які продають не тільки лотерею, а й користуються тим, що є зараз таке розуміння в лотерейному бізнесі як апарати швидкого задоволення”, — сказала О.Кужель.

Також нагадаємо, до того як РНБО ввів свої санкції, оператор державних лотерей “М.С.Л.” був лідером зі сплати військового збору серед усіх платників податків.

На переконання юристів, оператори лотерей, що потрапили під санкції, можуть виграти суди проти РНБО.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...