Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 24 червня 2018 03:21
Новини: Політика
20175

Голова ВАСУ пояснив, чому "суддів Майдану" можуть не звільнити

Голова ВАСУ пояснив, чому "суддів Майдану" можуть не звільнити

Олександр Нечитайло

КИЇВ. 1 березня. УНН. Суддів, які проходять по справах Майдану, можуть не звільнити через "правову колізію". Про це повідомив під час зустрічі з журналістами голова Вищого адміністративного суду Олександр Нечитайло, передає кореспондент УНН.

"Рішення Вищої ради юстиції щодо внесення подання до Верховної Ради Украіни про звільнення "суддів Майдану" грунтується на недотриманні ВРЮ строків притягнення до досциплінарної відповідальності", - повіломив О.Нечитайло.

За його словами, у рішеннях ВАСУ зазначено, що Законом України "Про забезпечення права на справедливий суд" було внесено зміни до статті 32 Закону "Про Вищу раду юстиції", відповідно до яких провадження щодо звільнення судді за порушення присяги проводиться за правилами і у строки, передбачені для здійснення дисциплінарного провадження.

"Проступки, які стали підставою для порушення дисципоінарних справ проти суддів, були вчинені ними у січні - лютому 2014 року, тобто на час розгляду ВРЮ дисциплінарних справ, строк притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності становив один рік і на момент прийняття рішення ВРЮ закінчився", - додав він.

За його словами, на переконання суддів ВАСУ, саме це не врахувала Вища рада юстиції при прийнятті рішень щодо внесення подань до ВРУ про звільнення "суддів Майдану"

Голова ВАСУ розповів, що доводи ВРЮ про те, що строк притягнення до відповідальності суддів за порушення присяги є безмежним, суд спростував, оскільки це не було встановлено законодавством, а тому на переконання суддів, такий висновок є надуманим і фактично новою нормою права, що свідчить про свавілля такого тлумаченя.

Заступник голови ВАСУ М.Цуркан під час зустрічі з журналістами наголосив, що ситуація щодо звільнення "суддів Майдану" з посад є правовою колізією.

За даними прес-служби ВАСУ, у судових рішеннях ВАСУ йдеться, що "якщо законодавець не встановив безпосередньою нормою спеціальний строк притягнення до дисциплінарної відповідальності з підстав порушення порушення присяги судді, необхідно застосувати загальний строк притягнення до дисциплінарноі відповідальності суддів".

Джерело: УНН
Теги: ВРЮ, Майдан
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...