Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 19 березня 2018 09:09
Новини: Політика
17172

Кабмін не вивчав негативний вплив санкцій РНБО на економіку України - нардеп

Кабмін не вивчав негативний вплив санкцій РНБО на економіку України - нардеп

Арсеній Яценюк

КИЇВ. 3 березня. УНН. Народні депутати ухвалили закон “Про санкції”, попри відсутність механізму їх дії та заключення Кабміну щодо впливу цих санкцій на економіку України. Про це йдеться у стенограмі засідання Верховної Ради, передає УНН.

Нагадаємо, закон “Про санкції” був ухвалений у ВР у серпні 2014 року, у вересні 2014 року було введено у дію рішення РНБО про запровадження санкції проти низки підприємств та осіб, а у 2015 році з’ясувалося, що через санкції РНБО оператори українських лотерей, які потрапили під ці санкції, не можуть сплатити податки до Державного бюджету України.

Ще у серпні 2014 року під час обговорення закону “Про санкції” народні депутати закликали доопрацювати його та прибрати можливість введення санкцій проти українців.

Так, народний депутат України від “Удару” Н.Агафонова зазначала, що жодна країна світу не ввела проти власних громадян санкцій.

“Санкції в усіх країнах запроваджуються до іноземних осіб, до іноземних держав, а не до власних громадян. Давайте говорите чесно: до власних громадян в нас існує судова система, контролюючі органи, є Кримінальний Кодекс, є Цивільний Кодекс, давайте не ігнорувати ці нормативно-правові акти, які діють в нашій країні, Конституція. Отже, треба обмежити перелік суб'єктів тільки іноземними громадянами і іноземними державами, це дуже важливо, оскільки весь цей перелік санкцій, він дуже широкий, він дійсно відповідає світовій практиці, але от механізм кульгає, оскільки не передбачено, хто має запроваджувати. Ну, економічні санкції мають запроваджувати не РНБО, вибачте, ми вважаємо, що Кабмін має продумати політику, наприклад, заміщення у випадку того, якщо запроваджуються фінансові, економічні санкції проти інших країн. Він має розуміти, як в майбутньому економіка постраждає. Отже, є відповідальний суб'єкт, який не просто подає і робить ініціацію цього питання, він має приймати і рішення з цього питання. Отже, нам треба переглянути механізм запровадження санкцій і якщо ми говоримо, що є секторальні, фінансові, економічні санкції, треба чітко передбачити перелік і повноваження тих органів, які будуть займатися конкретно впровадженням. Якщо це фінансові санкції – це Національний банк України, також в яких випадках приймаються судові рішення, має все це бути чітко передбачено в цьому законі”, - сказала Н.Агафонова.

В той же час народний депутат С.Матвієнко наголосив на тому, що не можна приймати закон, який не має економічного обгрунтування.

“Де Кабмін? Чому Кабмін не повинен провести розрахунки? Чому Кабмін не повинен взяти на себе цю відповідальність? За Конституцією цей механізм належить Раді. І Раді потрібно віддати право застосування подібних санкцій з урахуванням думки Кабінету Міністрів. Ось тоді вони будуть дієві. Ось тоді цей механізм буде працювати. А якщо ми говоримо щодо конкретної ситуації сьогоднішньої, Арсеній Петрович, давайте підготуємо конкретний закон з конкретними санкціями. І нічого не заважає уряду дати зараз, і ми його розглянемо в цій ситуації. А що стосується цього базового закону, ще раз підкреслюю, конкретне доопрацювання під конкретну ситуацію. Щоб ми не створювали тут Північну і Південну Корею, потім не розсьорбували ситуацію з економікою. Щоб ми потім не вигрібали наші базові галузі, які будуть просто зруйновані тими чи іншими санкціями”, - підкреслив народний депутат.

Нагадаємо, наразі, за даними експертів, санкції РНБО вже нанесли збитків Державному бюджету на понад 100 млн грн.

Більше того у сесійній залі була озвучена інформація про те, що законопроект “Про санкції” доопрацьован на Комітеті ВР з питань національної безпеки та оборони.

“Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України на своєму засідання розглянув прийнятий 12 серпня цього року проект Закону про санкції (реєстраційний номер 4453а), який розроблено з метою посилення захисту суверенітету та територіальної цілісності України, її національних інтересів, національної безпеки, економічної самостійності, а також запобіганню порушення прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави”, - сказав народний депутат В.Развадовський.

Однак, як зазначив секретар цього Комітету С.Каплін, ніякого обговорення та юридичного обгрунтування на засіданні Комітету не було. Більш того, усі зауваження членів Комітету було проігноровано і в результаті «аматорський» закон, який в подальшому наніс значних збитків українським підприємствам, було прийнято народними депутатами у сесійній залі.

Крім того, законопроект “Про санкції” не пройшов обговорення у жодному з визначених Коміетів ВР.

Законопроект проаналізували лише наукові та юридичні експерти ВР, яки визнали цей законопроект антиконституційним.

Разом з тим, закон “Про санкції”, підписали саме О.Турчинов ( який на той час був Головою ВР) та Президент України П.Порошенко.

Наразі у Державній фіскальній службі та низки інших відомств заявили, що жодні акти, в тому числі рішення РНБО та указ Президента не можуть перешкоджати сплаті податків підприємцями, тож санкційні підприємства мають сплатити податки вчасно та в повному обсязі. Однак, в жодному державному органі не змогли пояснити, як саме, попри указ Президента, який заблокував санкційним підприємствам банківські рахунки, спалити податки.

Юристи та експерти в свою чергу наголосили на тому, що оператори лотерей потрапили під санкції РНБО не обгрунтовано, а відтак блокування їх рахунків – є втручанням в господарську діяльність з боку посадових осіб.

Вони також підкреслили, що будь-якого рішення суду, яке б свідчило про неправомірну діяльність українських лотерей не було ані на момент запровадження санкцій, ані сьогодні. Тож, експерти підозрюють, що санкції РНБО було введено прицільно, з метою переслідування власних, а не державних інтересів.

На думку експертів та народних депутатів, в Україні навмисно знищують лотерейний ринок.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...