Пʼятниця, 24 березня 2017 10:05

"Атлетико" перемогли "ПСВ" у Лізі чемпіонів

КИЇВ. 16 березня. УНН. ФК “Атлетико” з величезними труднощами вибив “ПСВ” з Ліги чемпіонів, передає УНН з посиланням на Sport.ua.

Після стартової розкачки “Атлетико” до хвилині десятої почав прибирати ініціативу до своїх рук, і незабаром лідер атак мадридців Антуан Грізманн зобов’язаний був відкривати рахунок. Після гросмейстерської передачі Коке француз бив практично в упор з лінії воротарського, але Йерун Зут зреагував блискуче. Потім Дієго Годін спробував щастя після подачі з кутового, а хороший простріл Коке на Яннік Карраско своєчасно перервав Зут.

Хоч “Атлетико” і володів ініціативою, ПСВ досить непогано огризався. Дружина Філіпа Коку не поспішала йти вперед великими силами, зате при кожному зручному випадку відповідала контрвипадом. Так, Марко ван Гінкель з правого флангу виконав найнебезпечніший простріл у штрафну, але кіпер господарів Ян Хмара зумів дотягнутися до м’яча, а на підбір ніхто з ейндховенців не прибіг.

На 37-й хвилині в центрі уваги ще раз виявився Грізманн — Зут блискуче відбив постріл француза з близької відстані, правда, секундою раніше арбітр зафіксував офсайд. “Атлетико” почав активний наступ, і перед самою перервою біля воріт ПСВ знову стало гаряче: у ході розмашисто атаки удари Грізманн і Сауля Ньігес з меж штрафного блокували захисники.

Перепочивши, “Атлетико” з новими силами кинувся вперед, немов команди і не йшли в роздягальні. Дружина Дієго Сімеоне провела цілу серію атак. Коке не потрапив в створ з близької відстані, в гармидері біля воріт “матрасникам” завадив пробити Зут, а потім ледь не відзначився Хосе Марія Хіменес.

Втім, наступний момент, що виник біля воріт Хмари, з лишком перекрив всі потуги “Атлетико”. Проводив відмінний матч Андрес Гуардадо забезпечив передачею Юргена Локад, і форвард збірної Нідерландів завдав прицільного обвідний удар у дальній кут. М’яч від руки Хмари вдарився в штангу, вилетів в поле, а Люк де Йонг і ван Гінкель дивом не добили його в сітку — не в останню чергу через втручання Філіпе Луїса.

Філіпе Луїс встигав пошуміти і на протилежній половині поля, активно підключаючись до атак. На 62-й хвилині щільний удар бразильця парирував Зут — але прямо на забутого захисниками Карраско, який вже чергував на кордоні воротарського. Незважаючи на забійну позицію, бельгійський форвард від душі запустив м’яч у небеса.

ПСВ поступово відійшов назад, а мадридці, пам’ятаючи про те, що часу залишилося не так багато, продовжували тиснути. Непогано увійшов в гру з лави Фернандо Торрес — легенда “Атлетико” видав два поспіль сольних проходу, і в другому випадку Ектор Морено лише в останній момент вибив м’яч з-під ноги нападника. Далі все той же Торрес потужним ударом влучив у захисника після розіграшу “стандарту” — обстановка біля воріт ейндховенців загострювалася.

Ближче до кінця основного часу кількість моментів знизилося, проте натиск “матрацників” нікуди не подівся. В черговий раз напоготові виявився Зут — на 86-й хвилині його протестував з лівої метівшій в ближній кут Торрес. Матч перетік в додатковий час, де головним героєм міг стати юний захисник “Атлетико” Лукас, який вийшов на заміну. Після подачі кутового і удару француза з “другого поверху” м’яч просвистів над поперечиною.

В цілому овертайм пройшов з невеликою перевагою “Атлетико”, але було видно, що сили суперників вже на межі, і очікувати від втомлених команд видовищного футболу було б наївно. Непоганий момент був у Грізманн, дальньому удару Гуардадо забракло влучності, і на цьому, по суті, все.

Перші 14 ударів в серії пенальті команди виконали без промахів, хоча голкіпери кілька разів торкалися м’яча і були близькі до сейвам. За рахунку 7: 7 не пощастило вийшов на заміну під завісу овертайму Лусіано Нарсінгх — м’яч після його удару влучив у поперечину. Наступним підійшов до точки досвідчений захисник “Атлетико” Хуанфран — і не схибив, викликавши на трибунах формене божевілля. Дружина Симеона продовжує боротьбу за найпрестижніший єврокубок.