Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 січня 2018 19:11
Новини: Економіка

На вимогу ЄС уряд запланував збільшити використання альтернативних палив на транспорті до 10%

На вимогу ЄС уряд запланував збільшити використання альтернативних палив на транспорті до 10%

КИЇВ. 18 лютого. УНН. Розвиток сфери виробництва рідких біологічних видів палива – одне із ключових питань у сфері відновлювальної енергетики, що передбачене планом дій Кабінету міністрів України на 2016 рік, передає УНН з посиланням на текст документу, розміщений на Урядовому порталі.

Згідно з текстом документу, у сфері відновлюваної енергетики ключові нормативно-правові акти стосуватимуться розвитку сфери виробництва рідких біологічних видів палива, стимулювання встановлення сонячних та вітрових електричних станцій на території приватних домогосподарств, поліпшення умов доступу об’єктів альтернативної енергетики до енергетичних мереж.

Водночас, згідно з Планом дій уряду на 2016 рік, є намір розробити та подати Кабінетові міністрів України проект закону України щодо розвитку сфери виробництва рідких біологічних видів палива.

Даним законодавчим актом планується передбачити виконання вимоги Директиви 2009/28/ЄС щодо збільшення частки відновлюваних джерел енергії у валовому кінцевому обсязі споживання енергії на транспорті не менше 10 відсотків шляхом забезпечення обов’язкового вмісту біоетанолу/КМПА у бензинах моторних, біодизеля в дизельному паливі до 5 відсотків.

Як повідомляв УНН, на фоні здорожчання звичайного бензину українські водії готові переходити на альтернативне (біологічне) пальне.

При цьому у ДФС водіям, які перейдуть на використання біологічного пального або ж газу обіцяють податкові знижки.

За словами експерта з енергетичних питань В.Саприкіна, аби мотивувати споживачів використовувати біологічне пальне, держава має встановити чіткий розмір податкової знижки за перехід на альтернативне пальне.

Наразі біологічне пальне коштує дешевше на 4-5 грн.

Однак, на переконання експерта А.Пушака, біопальне може бути ще доступнішим за рахунок знищення акцизів.

Також нагадаємо, що за даними дослідження якості біологічного пального, яке провели в Інституті споживчих експертиз, ним можна заправлятися без ризику для авто.

При цьому, найкращі показники якості продемонстрував біологічний бензин, який продається у мережі АЗС WOG.

Найгірші результати отримали проби біологічного пального АЗС “Авіас”.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на наш Telegram-канал аудіоновин та слухайте новини УНН щогодини
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...