Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
субота, 23 вересня 2017 р.02:32
Новини: Мультимедіа

Проект “Тіні забутих предків. Виставка” презентували у Києві

КИЇВ. 24 березня. УНН. У столичному Мистецькому Арсеналі презентували музейний проект, присвячений кінофільму режисера Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”, передає кореспондент УНН.

У виставці “Тіні забутих предків. Виставка” представлені дев'ять залів експозиції, які символізують так звані дев'ять етапів створення фільму.

В експозиції були вперше використані розкадрування, зроблені С.Параджановим, які п'ятдесят років зберігалися в архіві. Також були представлені понад 100 артефактів, 20 ексклюзивних інтерв’ю, унікальні фото- та відеоматеріали з архівів.

За словами одного з кураторів проекту Андрія Алферова, головним було довести, що фільм залишається сучасним, та дійсно передає дух України.

“Мене особисто дратує, що у нас через Майдан сталась підміна понять. Тобто вважають, що бути українцем — це малювати в національні кольори паркани, розмахувати прапорами на концерті іноземних зірок. А в цей момент у нас лежить такий діамант, як “Тіні забутих предків”. Ми захотіли показати, що цей фільм є надзвичайно сучасним та залишатиметься таким ще п'ятдесят чи сто років. Він розказує про головне — про коріння, про те, що таке Україна та бути українцем”, - зауважив він.

Виставка у Мистецькому Арсеналі триватиме з 23 березня до 10 квітня.

Потім, за словами А.Алферова, експозиція відвідає Львів.

“Ми хочемо відвезти її до Львова. Також ми плануємо показати “Тіні...” в Європі та Північній Америці”, - зауважив він.

Зазначимо, робота над проектом тривала близько дев'яти місяців.

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...