Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
понеділок, 25 вересня 2017 р.13:31
Новини: Політика

Омбудсмен РФ офіційно підтвердила українське громадянство О.Сенцова та О.Кольченка

Омбудсмен РФ офіційно підтвердила українське громадянство О.Сенцова та О.Кольченка

КИЇВ. 12 квітня. УНН. Омбудсмен РФ Елла Памфілова у офіційній заяві підтвердила українське громадянство Сенцова і Кольченка, що усунуло правову невизначеність щодо їх громадянської належності, передає УНН з посиланням на сайт омбудсмена. 

Уповноваженим з прав людини в Російській Федерації неодноразово вживалися заходи щодо захисту прав засуджених Олега Сенцова і Олександра Кольченко, йдеться у офіційній заяві.

Уповноважений з прав людини в РФ в ході відвідування О. Сенцова і А. Кольченко запропонував їм написати заяви на свою адресу з проханням про сприяння в підтвердженні громадянства України. В липні 2014, після подання заяв, була сформована правова позиція по питанням приналежності названих громадян до громадянства України.

О. Сенцов і А. Кольченко, які проживали до арешту на території Криму, просили вважати їх тільки українськими громадянами і не скористалися можливістю оформлення паспортів РФ, а отже, їх не отримали.

Уповноважений у дипломатичному листуванні з компетентними російськими органами, залученими до справи названих громадян, наполягав, що вони залишаються громадянами України незалежно від наявності у них громадянства Росії. Це збігається з рішенням Конституційного суду РФ. 

За його рішенням, стаття 5 Договору між РФ та республікою Крим  "... не протирічить Конституції РФ, оскільки не змушує до відмови від громадянства, яке було у жителів Криму... на час приєднання республіки до РФ та надає можливість за бажанням набути... громадянство РФ ". 

"На підставі вищевикладеного, наявність українського громадянства О.Сенцова і А.Кольченко офіційно підтверджено і ні у кого не викликає сумніву", - підсумовано в заяві омбудсмена. 

Як повідомляв УНН, саме питання з громадянством може перешкодити обміну О.Сенцова

Джерело: УНН
Відео
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Популярні новини