Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 13:11
15420

Існують міфічні і реальні проблеми української трансплантації - І.Писаренко

Існують міфічні і реальні проблеми української трансплантації - І.Писаренко

КИЇВ. 13 квітня. УНН. Офіційно проблеми української трупної трансплантації пояснюються трьома причинами: недосконалість Закону про трансплантацію, відсутність фінансування, менталітет і недружнє ставлення ЗМІ. Про це повідомив лікар-анестезіолог Запорізької міської лікарні Ігор Писаренко на свій сторінці у Facebook, передає УНН.

«Закон про трансплантацію був написаний трансплантологами. Камінь спотикання - презумпція незгоди. Вважається, що презумпція незгоди заважає розвитку трупного донорства. Ніяких підтверджень цьому немає. Немає залежності кількості трупних донорів від виду презумпції. Та й у нас, в Україні, при одних і тих же законах, наказах і постановах, в Запоріжжі є трупна трансплантація (так, слабенька, але - є), в Києві, Львові, Харкові, Одесі - немає. Значить, справа не в Законі і не в презумпції», - зазначив він.

При цьому, за його даними, державне фінансування під трансплантацію якщо і було, то ніякого відношення до трупного донорства не мало.

«Фінансування. Під трансплантацію створювалися державні програми фінансування. Закуповувалися імуносупресори, операційні столи, стійки, діагностичне обладнання. Все це треба в великих хірургічних клініках, але має мале відношення до трупного донорства. Як би там не було, фінансування ніяк не вплинуло на рівень трупного донорства», - повідомив І.Писаренко.

Що стосується менталітету, на думку лікаря, серйозних соціологічних досліджень на цю тему не проводилося, але вони і не потрібні.

«В Іспанії, законодавцеві трупного донорства в Європі, рівень трупного донорства коливається від 12 до 48 на млн в різних регіонах. Є багато факторів, які впливають на рівень трупного донорства і без менталітету. Доведено, наприклад, існування залежності рівня трупного донорства від розвитку транспланто-координаційної служби в Європі. І залежність лінійна, поки на плато не вийшли. Реальні потреби інші. Це, як правило, ресурси і інституції », - сказав І.Писаренко.

Реальні ж потреби, за його словами, - інші. Це, як правило, ресурси і інституції.

«Є біологічна потреба - віртуальна. Вираховується на підставі кількості населення і рівня захворюваності. Наприклад, прийнято вважати, що щорічно нових 200 осіб з мільйона вимагають замісної ниркової терапії. Діаліз зберігає їм життя, в тому числі і для трансплантації нирки. Хворі накопичуються. У Німеччині діаліз отримують приблизно 800 чоловік на мільйон, США - 1500, Японія - понад 2000. Україна - 60-70 на мільйон. Така мала кількість призводить до додаткових труднощів при трупній трансплантації. Короткий Лист очікування знижує ймовірність досить хорошого підбору пари донор-реципієнта, особливо по рідкісним групам крові. З трансплантацією інших органів - серця, печінки, легенів - справа йде ще гірше. Не існує механізму передачі хворих з показаннями для пересадки органів в трансплантаційні центри. Безліч хронічних захворювань на певній стадії в сучасному світі лікується тільки трансплантацією органів. Наприклад, дилятаційнукардіоміопатія, цирози печінки, ХОЗЛ. У протоколах лікування показання до трансплантації вказані, але хворі в центри не потрапляють. Короткі Листи Очікування - відсутність тиску з боку суспільства на трансплантацію. Попит визначає пропозицію і не інакше. Трансплантологи - їх мало. Пересадка серця - 2 хірурга на країну, печінки - 2 хірурга на країну, нирок - до десятка. Це теж фактор, що лімітує. Без тиску з боку довгих Листів Очікування трансплантація і залишиться турботою окремих центрів і хірургів », - підкреслив І.Писаренко.

Він також повідомив, що навіть при існуючому стані з трупним донорством мультиорганний забір - велика рідкість.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, вітчизняний постачальник гемодіалізних медзасобів підтримав спрощення процедури трансплантації органів

Так за словами гендиректора ТОВ “Медікалгруп” І.Савости, їх компанія підтримує необхідність спрощення в Україні процедури трансплантації органів.

“Ми розуміємо, що є моменти, наприклад, необізнаності громадськості, є побоювання певні у правоохоронних органів, є ще низка аргументів не на користь трансплантації. Але, з іншого боку, є позитивний приклад цивілізованого світу, і страшна статистика смертності в Україні тих, хто так і не дочекався трансплантації... Це все має бути враховано, а головне, законодавцями має бути почутий пацієнт”, — сказала вона.

Також нагадаємо, народний депутат О. Корчинська вважає, що практика трансплантації органів повинна пропагуватися в Україні

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...