Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 20 березня 2018 22:03
12864

Інвестор і громадськість обговорили план робіт з ліквідації підтоплення Броварів

КИЇВ. 15 квітня. УНН. Інвестор, який має намір збудувати житловий комплекс в Броварах, презентував сьогодні громадськості план дій щодо будівництва житлових будинків, а також систем водовідведення для міста, повідомляє УНН.

Так, у Броварах впродовж останніх десятиліть гостро постало питання щодо підтоплення територій міста. До цього часу забудовники нехтували розробкою та будівництвом спеціальних систем водовідведення, хаотично забудовуючи територію міста.

Аби на території нового житлового комплексу не було подібних проблем, забудовник вирішив самостійно збудувати системи водовідведення, здатні захистити не тільки сам комплекс від ґрунтових вод, а й прилеглу територію. За словами експертів, таке рішення забудовника є прецедентом для Броварів.

Сьогодні на засіданні робочої групи представники забудовника розповідали про терміни та плани реалізації будівництва.

Зокрема, за словами заступника директора з правових питань Едуарда Скришевського, роботи з водовідведення і водопониження будуть виконуватися згідно з затвердженою проектною документацією.

“Ми розуміємо, що місто не має можливості профінансувати вирішення питання водовідведення та водопониження, а відтак цю функцію взяв на себе забудовник. При цьому ми маємо на сьогоднішній день усі висновки відповідних державних органів про те, що будівництво ведеться з дотриманням чинного законодавства”, - повідомив заступник директора з правових питань.

Як зазначив головний інженер проекту Олександра Герасимова, на сьогоднішній день вже готові інженерні проекти щодо водовідведення.

“Два тижні тому ми по інженерній підготовці могли тільки показати закінчену трасу вздовж Таращанської до очисних споруд. На сьогодні я привіз траси вздовж Таращанської – траса, яка йде, другу трасу, яка йде через весь майданчик до Дорошенка і Маяковського. Я привіз на погодження. Ми можемо відновити дорогу по Дорошенка - Маяковського, з Маяковського забрати воду, замість відкритого лотка на 1,5 метра, ми змогли опуститися далі”, - сказав О.Герасимов.

В свою чергу представник інвестора Ігор Сидорук поінформував, що забудовник буде відводити воду як з території потенційного житлового кодексу, так й з території Старого міста. Для цього вже закуплено відповідні будматеріали.

“Ця територія (житлового комплексу - ред.) нижче, ніж територія Старого міста, неможливо тільки звідси відвести воду, щоб відвести, її доведеться відводити з території всього Старого міста. Така фізика, по-іншому не вийде. Ми більше ніж будь-хто зацікавлені, щоб відвести звідси воду. Водовідведенням ми вже займаємося, ми вже закупили труби діаметром 1800 і 2200 м для того, щоб організовувати цю інфраструктуру транспортну для відводу води”, - зазначив він.

Крім того, І.Сидорук наголосив, що на сьогоднішній день забудовник інвестує власні кошти на потреби міста. Зокрема, за його рахунок було розроблено ТЕО (техніко-економічне обгрунтування), яке дозволить усьому місту позбавитися від проблем підтоплення.

“В першу чергу ми інвестуємо кошти для водовідведення, розуміючи, що комфортне проживання потенційних мешканців житлового комплексу – запорука успіху усього нашого проекту. Тому зараз ми активно інвестуємо власні кошти на ті потреби міста, які держава не змогла вирішити впродовж 10 років і тим паче не зможе зробити зараз, зважаючи на складне економічне становище в країні. Ми з розумінням ставимося до ситуації в країні, тому взялися за вирішення проблем з підтопленням у місті самостійно”, - наголосив І.Сидорук.

Нагадаємо, інвестор має намір профінансувати будівництво 5 колекторів і очисних споруд в Броварах.

Як зазначив директор ДП “Проектно-технологічне бюро” Інституту водних проблем і меліорації Сергій Рябков, місцеві жителі дійсно страждають через підтоплення вже багато років, зокрема через хаотичну забудову міста. На його переконання, бажання забудовника вирішити проблему Броварів за власний кошт має стати прикладом для інших.

“Сьогодні місцева влада, як і держава в цілому, навряд чи знайде на це кошти. Якщо це не було зроблено в 2006-2008 роках, коли ситуація в країні була набагато сприятливішою, ріс ВВП, не було економічної кризи і ніхто навіть подумати не міг про війну, то сьогодні на вирішення проблеми підтоплення за рахунок держави тим більше не треба й сподіватись. І якщо є інвестор, який готовий їх надати і вирішити це питання, то жителям Броварів, я вважаю, варто спробувати.. Реалізація проекту по вирішенню проблеми підтоплення навіть в одному мікрорайоні – це приклад, як можна зробити це в інших кварталах, а далі залучати так само інших інвесторів. Навіть якщо зараз інвестор зробить це на одній ділянці, від цього місто тільки виграє”, - С.Рябков.

Такої ж думки дотримуються депутати Броварської міської ради Юрій Чередник та Євгеній Гредунов. За їх словами, в місцевому бюджеті немає коштів на вирішення проблеми підтоплення міста, тому для громади забудовник, який взявся вирішити цю проблему за власні кошти – надзвичайно важливий.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...