Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 21 червня 2018 19:25
30120

Знайти лікаря, який погодиться виписати рецепт на знеболення паліативного хворого, вкрай важко - А.Нагірняк

Знайти лікаря, який погодиться виписати рецепт на знеболення паліативного хворого, вкрай важко - А.Нагірняк

Андрій Нагірняк

КИЇВ. 18 квітня. УНН. Проблема із доступом паліативних хворих до знеболюючих препаратів в Україні стоїть дуже гостро. Отримати знеболення наприклад онкологічному пацієнту досить складно, адже доводиться усіма правдами і неправдами шукати, аби хтось погодився виписати рецепт, а хтось погодився на цей рецепт відпустити ліки. Про це в ексклюзивному інтерв’ю УНН зазначив священик, керівник відділу соціальних питань Патріаршої Курії УГКЦ Андрій Нагірняк.

"Оскільки я безпосередньо залучений до питання розвитку паліативної допомоги в Україні, знаю, що стан із доступом до знеболення є цілковито незадовільним, знаю, що, насправді, отримати знеболення для людей, які терплять біль, зокрема, через онкологічні захворювання, досить складно", - говорить Андрій Нагірняк.

"Тобто, багатьом людям, і мені самому, як священнослужителю, доводилося із тим мати справу, оскільки я відвідую хвору людину, яка є онкологічно хворою, і вона терпить страшенні муки, і вона не має можливості елементарного доступу до знеболення. Доводиться усіма правдами і неправдами шукати якісь шляхи для того, аби хтось погодився виписати рецепт, а хтось погодився на цей рецепт відпустити ліки", - зазначив він.

Так, за словами священика, хоча в Україні і є достатня законодавча база, яка покликана полегшити доступ смертельно хворих до знеболення, на практиці вона не працює.

"Вже, насправді, є змінена частково законодавча база, є підзаконні акти, які спрощують цю процедуру. Але дуже часто наша бюрократична машина діє таким чином, що краще перестрахуватися, нехай собі там хтось терпить, головне, щоб часом мене потім не звинуватили у якомусь службовому недбальстві", - підкреслив А.Нагірняк.

А насправді, підзаконні акти спрощують цю процедуру доступу до знеболення тепер. Багато лікарів про це не знає, багато функціонерів із медицини про це не знають і відповідно головні лікарі чи начмеди не знають про цю ситуацію, далі продовжують діяти за старими схемами, які вимагали особливу звітність за це все. Лікарям також не доводять це до відома, і самі лікарі перестраховують себе і не збираються переходити на нові форми відпуску знеболюючих. Тобто, насправді це, великою мірою, проблема нашої медицини, як системи.

"І ці закони, очевидно, вони не є досконалі, їх фактично вдалось трохи вдосконалити 3 роки тому, але система насправді дуже консервативна до якихось змін. І консервативна в даному випадку в негативному розумінні", - розповів А. Нагірняк.

За словами священика, все це призводить до таких наслідків, коли у нас значна частина людей вмирає у страшних болях.
"Те, що люди не можуть померти у ситуації певного примирення і певного, принаймні, фізичного комфорту – це є жахлива ситуація", - додав він.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, в Україні є гостра необхідність у дитячих знеболювальних препаратах

Також нагадаємо, за даними експертів, 85% тяжкохворих українців не забезпечені знеболюючими ліками

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...