Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 19 червня 2018 08:21
Новини: Економіка
21405

МЕРТ за підсумками I півріччя 2016 року очікує зростання промвиробництва на рівні 1,5-2,5% (доповнено)

МЕРТ за підсумками I півріччя 2016 року очікує зростання промвиробництва на рівні 1,5-2,5% (доповнено)

КИЇВ. 25 квітня. УНН. Міністерство економічного розвитку і торгівлі за підсумками першого півріччя 2016 року очікує зростання обсягів промислового виробництва на рівні 1,5-2,5%. Про це УНН повідомили у прес-службі відомства.

"За оцінками Мінекономрозвитку, за підсумками січня-червня 2016 року зростання обсягів промислового виробництва очікується на рівні 2 [±0,5]%", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у І півріччі 2016 року основними факторами впливу на промисловість будуть: поступове покращення кон'юнктури на світових товарних ринках (чорні метали та залізні руди), відновлення споживчого та інвестиційного попиту, торгові обмеження РФ.

Також у МЕРТ повідомили, що у березні промисловість продовжувала зростати - на 4,8% в порівнянні з березнем 2015 року, у тому числі скориговане на ефект календарних днів – на 4,2%. "Як наслідок, за підсумками першого кварталу спостерігається зростання промисловості на 3,7%", - додали у міністерстві.

Вказано, що відмінною рисою березня стало динамічне нарощування виробництва інвестиційних товарів (за основними промисловими групами обсяг виробництва інвестиційних товарів збільшився на 12,5%): металоконструкцій, продукції машинобудування та будівельних матеріалів.

Серед позитивних тенденцій березня МЕРТ відзначив: у металургійному виробництві - зростання на 19,1% (в порівнянні з березнем 2015 року) через збільшення обсягів іноземних замовлень в умовах покращення цінової динаміки на світовому ринку чорних металів. Активізація будівельної діяльності сприяла розширенню внутрішнього попиту на продукцію галузі – обсяг продажів металургійної продукції на внутрішньому ринку за 2 місяці 2016 року зросли на 27%.

Також відомство відзначило у машинобудуванні зростання виробництва на 8,7% (в порівнянні з березнем 2015 року), за рахунок збільшення виробництва комп’ютерів (на 59,7%), виробництва автотранспортних засобів – на 13,5%, внаслідок збільшення портфелю замовлень (обсяг нових замовлень на виробництво продукції машинобудування зріс на 13,5% за 2 місяці 2016 року), а також зростання виробництва вагонів завдяки диверсифікації зовнішніх ринків збуту;

"Аутсайдерами березня стали: харчова, хімічна, деревообробна промисловість та електроенергія (займають близько 50% у промисловості в цілому)", - сказано у повідомленні.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...