Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 04:33
Новини: Політика
16476

Німеччина вирішила виділити мільйон євро на проект з реабілітації дітей в Україні

Німеччина вирішила виділити мільйон євро на проект з реабілітації дітей в Україні

КИЇВ. 11 травня. УНН. Благодійний фонд ChildFund Deutschland розпочинає свій черговий проект в Україні, який триватиме з травня цього року по вересень 2019-го, передає УНН з посиланням на Deutsche Welle.

На ці чотири роки на підтримку проекту Федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) виділило загалом один мільйон євро.

Проект має назву "Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей" та поширюється на Харківську, Одеську, а також підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей. Він складається з двох частин: організації реабілітаційних центрів для дітей, постраждалих від війни, та місцевих дітей з незахищених прошарків населення, а також сприяння соціальному підприємництву, розповів координатор проектів по Україні ChildFund Deutschland Богдан Андрощук.

Реабілітаційні центри будуть відкриті в Одесі, Харкові, Краматорську та Сєвєродонецьку. Щомісяця у кожному з них планується проводити реабілітацію 30 дітей, постраждалих від війни та з соціально незахищених прошарків населення. Вони будуть в ігровій формі опрацьовувати актуальні теми, такі як діалог, комунікація, примирення, боротьба з корупцією.

Згодом для них будуть організовуватися поїздки в інші регіони України - і там до груп будуть долучатися діти з місцевого населення. "Були випадки, коли акцент робився на переселенців, а місцеве населення залишалося без уваги, хоча там також є багато людей, які потребують допомоги. І це призводить до заздрощів та певних конфліктів. Тож ми хочемо, щоб ці діти вибудовували між собою контакт, дружбу, спілкування. Я думаю, це дасть свої плоди через 10-20 років", - зауважив Б.Андрощук.

ChildFund Deutschland планує таким чином допомогти 1800 дітям. Крім того, для більшого охоплення при центрах будуть створені мобільні реабілітаційні групи. Група з трьох людей - педагог, психолог і тренер - раз на тиждень відвідуватимуть села та містечка в радіусі 60-100 кілометрів для підтримки дітей-переселенців.

У рамках другої частини проекту ChildFund Deutschland має намір створити "імпект хаби" - платформи, на яких для переселенців та місцевого населення будуть проводитися тренінги з соціального підприємництва та інформаційні кампанії, зокрема, щодо боротьби з корупцією. Ідея соціального підприємництва полягає у веденні бізнесу, орієнтованого на спільне благо і на інновативні та позитивні зміни в суспільстві. Типовими сферами є освіта, захист довкілля, права людини, створення робочих місць для уразливих категорій населення та боротьба з бідністю.

Перший центр планується в Краматорську, туди будуть запрошувати експертів з інших регіонів України. "Ідея - дати людям в руки інструмент, перспективу, як, з одного боку, можна вирішувати соціальні проблеми на місці, а з іншого, - заробляти певні кошти та розвиватися", - пояснив Богдан Андрощук.

Тренінги пройдуть 300 людей. Приблизно десять ініціатив, розроблених ними, отримають ґранти. Крім того, для 14 соціальних підприємців ChildFund хоче організувати ознайомчу поїздку до Німеччини, і ще для 14 - в Грузію.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...