Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 23 квітня 2018 03:38
15600

Україні прогнозують скорочення населення до 33 млн осіб - С.Арбузов

Україні прогнозують скорочення населення до 33 млн осіб - С.Арбузов

Сергій Арбузов

КИЇВ. 12 травня. УНН. В Україні загострюється демографічна криза. Про це повідомив екс-перший віце-прем'єр України, екс-глава Нацбанку Сергій Арбузов в Facebook, передає УНН.

"Я вже писав, що за 2014-2015 роки економічно активне населення працездатного віку скоротилася на 2 млн до 17,4 млн чоловік, число зайнятих працездатного віку зменшилася на 2,1 млн до 15,7 млн чоловік в 2015 році . Це найнижчий показник зайнятості за всю історію незалежної України. З іншого боку, все більше загострюється демографічна криза. Чисельність населення неухильно знижується - до 42,7 млн на 1 березня цього року. Згідно з прогнозом ООН, до 2050 року населення України може скоротитися до 33 млн чол", - зазначив він.

С.Арбузов також назвав чинники, які негативно впливають на демографічну ситуацію в країні.

"Високі темпи старіння населення, на відміну від розвинених країн, обумовлені не тільки низькою народжуваністю. Тут роль грає також вкрай високий рівень смертності, особливо чоловіків працездатного віку та сільських жителів. Тривалість життя населення України на 10-12 років нижча, ніж у європейських країнах. Все це говорить про те, що потенціал демографічного зростання вичерпано, тобто неможливо навіть просте відтворення населення. Ситуація загострюється масштабним відтоком економічно активного населення, включаючи молодь, за межі країни, спочатку на умовах трудової міграції (часто нелегальної) з подальшим закріпленням мігрантів в країнах тимчасового перебування", - пояснив політик.

За його словами, демографічні процеси є дуже інерційними - навіть якщо збільшувати народжуваність і знижувати смертність, то тільки років через 20 вдасться домогтися істотного поліпшення демографічної структури.

"Проте вже зараз можна і потрібно забезпечити умови для зниження темпів міграції з України. Україна втрачає молодих, освічених, талановитих і заповзятливих. Це ще одне свідчення тотальної недовіри до нинішньої української влади. Крім поліпшення економічної ситуації і початку реальних реформ необхідно ратифікувати ряд міжнародних конвенцій щодо захисту мігрантів. Потрібно тверезо обміркувати питання подвійного громадянства - це допоможе рееміграції співвітчизників і їх капіталів, забезпечить зміцнення зв'язків економік України і більш розвинених країн. Треба законодавчо визначити основи міграційної політики. Тільки патріотичними гаслами населення не втримаєш", - резюмував С.Арбузов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...