Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 25 квітня 2018 15:55
Новини: Економіка
42000

АЗС масово не сплачують роздрібний акциз - Г.Рябцев

АЗС масово не сплачують роздрібний акциз - Г.Рябцев

На сьогодні роздрібний акциз не приносить жодної користі

КИЇВ. 13 травня. УНН. Роздрібний акциз на пальне сьогодні існує лише на папері, адже АЗС масового його не сплачують. Основна проблема цього податку полягає у неможливості проконтролювати його сплату. Про це у коментарі УНН зазначив експерт нафтового ринку, заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

"Стосовно роздрібного акцизу – то його фактично не існує, тобто він існує лише на папері, оскільки системи адміністрування його так і не було розроблено, тобто для того, щоб його збирати потрібно щоб усі АЗС було об’єднано у одну єдину велику мережу, а так - це нонсенс. Коли він становив на рівні 5% то його масово також не сплачували власники автозаправок і зараз також", - сказав він.

Експерт додав, що проблематичним є також сплата роздрібного акцизу у євро.

"Друге, що проблематично – це те, що його встановлено у євро за літр. Це взагалі порушення усіх законів України, розпочинаючи із конституції, тому що у розрахунках між резидентами єдиною валютою є гривня, і єдиним засобом розрахунку є гривня. А тут євро", - додав він. 

Г.Рябцев пояснив, що формально кошти з роздрібного акцизу мають йти місцевим органам влади на покращення інфраструктури.

"Однак, насправді, вони, всі ці надходження, зливаються у єдину діряву діжку державного бюджету, а вже звідти ніхто нічого не отримує. І попри усі заяви про те, як добре буде, коли цей акциз буде підвищено чи запроваджено – ніякого полегшення на місцях від підвищення чи запровадження цього акцизу не отримано", - сказав експерт. 

Він також пояснив, з вини нардепів, які не врахували необхідність удосконалення системи адміністрування цього податку та не закріпили законодавчо певні частки акцизу за цільовим призначенням, на сьогодні роздрібний акциз не приносить жодної користі.

"Потрібно, щоб усі податки, які зараз збираються йшли на ті цілі, для яких ці податки запроваджувались. Тобто справа не в розмірі податку, а в адмініструванні цього податку. Тобто потрібно, щоб вони ці податки добре адмініструвалися, адже у нас, наприклад, було на папері запроваджено електронне адміністрування акцизу, насправді система ця досі не запрацювала, хоча казали із якої дати вона мала запрацювати.

Знову ж таки – експерти попереджали, що не можна настільки швидко запровадити цю систему, але знову ж таки ніхто не чує експертів. Всі вважають себе великими спеціалістами. І коли казали спеціалісти із ІТ, що не можна запровадити систему протягом 2 чи 3 місяців, просто фізично не можливо це зробити, навіть якщо є ресурси, а якщо ресурсів немає – взагалі не можна запровадити. Тобто усі рішення, які приймаються, вони приймаються без необхідного попереднього аналізу і без прорахування усіх ризиків, без вирішення проблем, які обов’язково виникнуть після прийняття рішень. А якщо ці зміни не продумуються то зрозуміло що виникають великі проблеми",- резюмував Г.Рябцев. 

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами експерта С. Сапегіна, роздрібний акциз на пальне не адмініструється належним чином.

Також нагадаємо, що А. Куюн вважає, що необхідність скасування роздрібного акцизу на пальне очевидна

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...