Субота, 21 січня 2017 19:31

ФК “Шахтар” виповнилося 80 років

КИЇВ. 24 травня. УНН. Сьогодні, 24 травня, донецькому футбольному клубу “Шахтар” виповнилося 80 років, передає УНН.

Так, 24 травня 1936 в Донецьку року була заснована футбольна команда “Стахановець”, яка пізніше перейменувалась у “Шахтар” та ще пізніше стала професійним футбольним клубом, який наразі відомий у всій Європі. Із самого початку у турнірах колишньої держави в команді грали переважно шахтарі, гірники. Сьогодні футболісти донецького клубу мають офіційне прізвисько — “гірники”.

Наразі “Шахтар” є одним з найтитулованіших клубів України. У послужному списку клубу — срібні та бронзові нагороди чемпіонату колишнього СРСР, кубки СРСР та УРСР та суперкубок СРСР. Найсильнішу першість незалежної України “гірники” вигравали вже 9 разів, 10 разів донецький клуб завойовував кубок України та рекордні 7 раз — Суперкубок.

Але найголовнішим трофеєм “Шахтаря”, безсумнівно, є останній Кубок УЄФА. Наразі помаранчово-чорні є першим та єдиним клубом сучасної України, який виборював європейський футбольний трофей.