Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 22 квітня 2018 00:24
Новини: Здоров'я
13260

На Сумщині впроваджують міжнародні підходи роботи з опіоїдними анальгетиками

На Сумщині впроваджують міжнародні підходи роботи з опіоїдними анальгетиками

КИЇВ. 25 травня. УНН. У Сумах, 23 травня 2016 року перші пацієнти замісної підтримувальної терапії почали отримувати препарати у закладі охорони здоров'я за місцем проживання. Про це УНН повідомили у Фонді "Відродження".

"До ЦПМСД№3 вони були направлені з обласного наркологічного диспансеру, де проходили лікування опійної залежності вже декілька років. Завдяки цьому прецеденту найближчим часом планується залучити до впровадження замісної підтримувальної терапії ще два заклади охорони здоров'я первинної ланки надання медичної допомоги міста Суми", - сказано у повідомленні.

Одне з основних завдань проекту, що реалізуються за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" - формування місцевої наркополітики шляхом ініціювання, розробки та затвердження нормативно-правових актів, які регламентують практику застосування контрольованих медичних препаратів сімейними лікарями на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), що дасть змогу системно запроваджувати сучасні підходи та практики використання опіоїдних анальгетиків за медичним призначенням.

"Спеціалісти обласного наркологічного диспансеру надали технічну допомогу для розробки внутрішніх наказів, які регламентують використання препаратів замісної підтримувальної терапії у Центрі Первинної Медико-санітарної Допомоги №3. Не менш важливим фактором, який сприяв запровадженню замісної підтримувальної терапії лікарями первинної ланки, стало 2-денне стажування фахівців сімейної медицини м. Суми на Полтавщині, де успішно започатковані та впроваджуються подібні практики.

Саме сімейні лікарі та медичні сестри ЦПМСД, за умови отримання ними відповідних знань та навичок, володіючи сучасними методиками, можуть суттєво полегшити доступ хворих на опійну залежність до лікування, а пацієнтів з хронічним больовим синдромом - до своєчасного та адекватного знеболення. Інститут сімейної медицини повинен стати базою надання паліативної допомоги та замісної підтримуючої терапії", - зазначили у Фонді.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами Архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія, доступ до знеболення у бійців, які страждають фантомними болями, обмежений.

Згідно даних статистика 85% тяжкохворих українців не мають доступу до знеболення, а забезпечення пацієнтів належною паліативної допомогою у нашій країні — вкрай низький.

Так, на думку отця Віталія УПЦ МП, лікарні не призначають знеболення страждущим, бо бояться

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...