Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 червня 2018 07:24
Новини: Здоров'я
17745

Тема паліативної допомоги є гострим питання для сотень тисяч українців - священнослужитель

Тема паліативної допомоги є гострим питання для сотень тисяч українців - священнослужитель

Найбільшим стражданням серед фізичних страждань є біль

КИЇВ. 25 травня. УНН. Сьогодні, 25 травня у м.Ірпінь розпочалася Всеукраїнська міжконфесійна конференція “Роль Церков та релігійних організацій у наданні паліативної допомоги. Доступ до знеболення як необхідний компонент опіки”, передає кореспондент УНН.

Метою зазначеної конференції є мобілізація зусиль Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій в сприянні доступу до знеболення, як необхідного компоненту паліативної опіки.

"Ми вирішили провести конференцію, яка б мобілізувала і скоординувала участь всіх релігійних організацій, які є в Україні, для вирішення проблем, які пов’язані із паліативною допомогою", - наголосив голова Громадської ради при МОЗ Україна по співпраці з ВРЦіРО, отець Андрій Нагірняк.

Так, у заході взяли участь священнослужителі різних конфесій та релігійних організацій, лікарі, вчені.

Водночас, у своєму виступі асистент кафедри паліативної допомоги та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика Олександра Брацюнь звернула увагу на те, що варто розрізняти паліативних пацієнтів, які мають тотальні страждання від тих хворих, які одужують.

О.Брацюнь наголосила, що зняття болю є першочерговим завданням, що випереджує усі інші питання.

"Протягом своєї праці на кафедрі а також через благодійних фонд "Соборність" я помітила, що кожен із нас ще не має уяви, що таке паліативна допомога. Яка роль, наприклад, є душпастиря у медичному закладі, яка повноцінна роль лікаря у паліативній допомозі, волонтера чи родича у паліативній допомозі.

Паліативні пацієнти мають тотальні страждання, це інші страждання, вони відрізняються від тих хворих, які одужують. Хворі, які одужують, теж мають страждання, але паліативні пацієнти, які прощаються з життям мають тотальні страждання, тому що ці страждання прикінцеві, при завершенні земного життя. І найбільшим стражданням серед фізичних страждань є біль. І наша конференція сьогодні присвячена тому, щоб ми розуміли – наскільки цей біль деструктивний , наскільки біль треба обов’язково в першу чергу знімати і вже далі приступати до інших питань", - сказала вона. 

Разом з тим, о. А.Нагірняк повідомив про те, що станом на сьогодні тема "паліативної допомоги" є гострим питання для сотень тисяч українців, які страждають від болю зокрема. І церква і держава тут має сповідувати спільну мету і завдання - шанування гідності людського життя від зачаття до природної смерті.

"Сьогодні ми хотіли окремо виділити окрему таку тематику як паліативна допомога, оскільки розуміємо наскільки у нашій країні це є гострим питанням для сотні тисяч людей, які страждають від болю зокрема. І серед них це понад 20 тис. – це діти. Ми розуміємо що церкви не можуть мовчати за такої ситуації. І з другого боку ми чудово знаємо, що церкви вже багато що роблять у цьому напрямку. Але часто так я, що про цю роботу мало знають і ця робота не є міжконфесійно скоординована і відповідно ми не можемо представляти перед громадянським суспільством, перед державою, перед урядом консолідовано представляти нашу спільну позицію. А у цих питаннях насправді ми виступаємо на спільній платформі – шанування гідності людського життя від зачаття до природної смерті", - повідомив він.

У ході конференції було презентовано відеоматеріал із інтерв’ю керуючого Донецькою єпархією УПЦ-КП Владики Сергія (Горобцова), який наголосив на тому, що найбільшим проявом людської любові є готовність віддати тяжкохворим не лише своє життя, а й душу.

"Немає більшої любові на цьому світі, ніж душу свою і життя віддати за ближніх своїх, за друзів своїх. Якраз це являється фундаментом християнської моралі, духовності віровчення коли ми не тільки життя, але й віддаємо все можливе і не можливе щоб тяжкохворим і оноклогічнохворим людям дати можливість перед смертю прожити безболісно без печалі і у максимальному комфорті, це є завданням нашої церкви", - розповів він.

У ході свого виступу завідувач виїзним відділенням Центром паліативної допомоги Івано-Франківської області Людмила Андріїшин повідомила, що хронічний біль як пекельний капкан. І не зважаючи на те, що не вдасться забрати причину такого болю – обов’язок кожного є забезпечити хворому фізичний, психологічний, медичний і соціальний комфорт.

"Хронічний біль потрібно лікувати. І тут підходи мають бути не як до лікування симптому при хворобі. Бо ми не можемо забрати причину. Причина такого тяжкого болю в тому, що хвороба продовжується, і хоча ми не можемо забрати причину - ми зобов’язані лікувати цей біль.

Мені страшенно імпонує те, що ми сьогодні і практики і священнослужителі тут говорять про те, як досягти комфорту людині, яка тяжко захворіла. Як досягти комфорту на весь період свого життя, який їй залишився - до останньої хвилини.

Як забезпечити їй фізичний, психологічний, медичний і соціальний комфорт і якість цього життя", - повідомила вона.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, згідно даних статистика 85% тяжкохворих українців не мають доступу до знеболення, а забезпечення пацієнтів належною паліативної допомогою у нашій країні – вкрай низький.

За словами отця Віталій УПЦ МП, лікарні не призачають знеболення страждущим, бо бояться.

Напередоні проблему доступу хворих до знеболюючих УНН прокоментував священик, керівник відділу соціальних питань Патріаршої Курії УГКЦ Андрій Нагірняк.

Так, за його словами, проблема із доступом паліативних хворих до знеболюючих препаратів в Україні стоїть дуже гостро. Отримати знеболення, наприклад, онкологічному пацієнту досить складно, адже доводиться усіма правдами і неправдами шукати, аби хтось погодився виписати рецепт, а хтось погодився на цей рецепт відпустити ліки.

Також нагадаємо, за даними голови комісії Громадської ради при МОЗ України з питань благодійності в сфері охорони здоров’я Лариси Лавренюк, в Україні немає гуманного знеболення для дітей також

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...