Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 16:41
12588

Інститут споживчих експертиз перевірить якість біопалива на АЗС - директор ІСЕ

Інститут споживчих експертиз перевірить якість біопалива на АЗС - директор ІСЕ

КИЇВ. 26 травня. УНН. За словами директора Інституту споживчих експертиз (ІСЕ) Ю.Чорнобривця, ринок альтернативного пального дуже перспективний, і буде розвиватися. ІСЕ раніше вже тестував якість біопалива, яке продають на вітчизняних АЗС. Проте, з урахування росту популярності цього виду бензину, а також з метою інформування водіїв про його якісні характеристики, ІСЕ має намір провести ще одне дослідження. Про це УНН повідомив директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чернобривець.

"Я думаю, що зважаючи на деякі публікації, на незнання водіїв до кінця цього продукту, ми проведемо іще одне дослідження цього пального", - сказав він.

Він також додав, ринок біопалива в Україні буде розвиватися.

"Я переконаний у тому, що цей вид пального — він дуже перспективний, і він, у будь-якому випадку, буде розвиватися, тому що, по-перше, він коштує дешевше, по-друге, це дійсно абсолютно нормальний хороший продукт, який виробляється на європейському виробництві, це якщо казати про компанію WOG, наприклад", — додав він.

Нагадаємо, Інститут споживчих експертиз раніше вже дослідив якість біопального, яке реалізовують вітчизняні АЗС. Найкращу якість продемонстрували зразки такого пального від мереж АЗК WOG — 95 еко+.

Так, за результатами проведених лабораторних досліджень, експерти визначили, що пальне, представлене на АЗК “WOG”, “БРСМ-Нафта” і “КЛО” є альтернативними, і якісні характеристики такого бензину відповідають вимогам Закону про альтернативні палива.

У “WOG”, “БРСМ-Нафта” і “КЛО” етанол був визначений у районі 36%, що відносить ці палива до альтернативних.

Далі, в Інституту споживчих експертиз перевірили октанове число, що характеризує стійкість пального до детонації — передчасного згорання бензину в камері.

“І знову експертів чекали приємні новини. Всі зразки пального продемонстрували значний запас стійкості. Октанове число варіювалося, від 96,6 одиниць у "WOG" до 97,2 у "БРСМ-нафта". А ось у "Авіас" октан досяг значення 98,8 одиниць. Це нестандартне значення, яке може навіть завдати шкоди автомобілю” — повідомили експерти.

Дослідження Інститут споживчих експертиз також показало практичну відсутність шкідливих речовин (0,3% бензолу і 10% ароматики) у "заводському" паливі 95 есо + від мережі АЗК "WOG".

"Такі показники дійсно підтверджують європейське походження цього бензину. Трохи відстав від лідера зразок КЛО (0,61% бензолу і 12,3% ароматики). У пробі А 95 Е Преміум + від БРСМ-нафта бензолу і ароматики виявлено більше (1% і 15% відповідно). У зразку спиртового бензину "Авіас" ситуація виявилася сумною", — зазначили експерти.

Разом з тим, і Інститут споживчих експертиз наголосили, що за своїми антикорозійним властивостям спиртовий бензин практично не відрізняється від звичайного бензину і є нешкідливим для гумотехнічних деталей двигуна.

Також нагадаємо, за словами експерта Т.Миколаєнка, розвивати ринок біологічного пального варто, адже це ключова запорука енергонезалежності України.

“Варто не те що продовжувати у тому ж напрямку, — це ключова запорука енергонезалежності. І це ж ті діаманти по яким ми топчемося: у нас стільки сировини, — ми можемо стільки біоетанолу, біодизелю отримувати... Це розвиток нашої промисловості, наших селян”, — зазначив він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...