Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 26 квітня 2018 23:00
Новини: Політика
14628

ЄС надасть 10 млн євро на відновлення системи управління на Донбасі

ЄС надасть 10 млн євро на відновлення системи управління на Донбасі

КИЇВ. 27 травня. УНН. Європейський Союз надає додаткову фінансову підтримку обсягом 10 млн євро, спрямовану на закріплення позитивних змін, яких на сьогодні досягла програма ПРООН в Україні “Відновлення управління та примирення у громадах України, постраждалих від конфлікту”, передає УНН з посиланням на прес-службу ПРООН в Україні.

"Сьогодні, коли спостерігаються перші ознаки успіхів у сприянні відновленню, підвищенні якості суспільних послуг і примиренні між громадами та органам влади на Донбасі, Європейський Союз підтвердив виділення додаткового внеску в розмірі 10 євро на розширення програми ПРООН, виконання якої спочатку фінансувалося урядами Швейцарії, Швеції, Японії, Польщі, Чехії та Великої Британії", - йдеться у повідомленні.

Також вказано, що ці додаткові кошти від ЄС, спочатку спрямовані на відновлення управління та сприяння примиренню в громадах Донецької і Луганської областей, постраждалих від конфлікту, "дадуть змогу програмі ПРООН виконувати подальшу роботу по миробудівництву та попередженню подальших конфліктів, на основі ефективної та відповідальної децентралізації, планування відновлення з урахуванням гендерних аспектів та забезпечення рівноправного доступу до послуг, а також підвищення рівня безпеки та соціальної згуртованості у громадах".

Зазначається, що розширена програма більше уваги надаватиме створенню надійної системи моніторингу, відновленню критично важливої інфраструктури, заохоченню економічного відродження з метою підвищення рівня життя, підтримці органів місцевої влади та відновленню базових послуг, а також примиренню та соціальній згуртованості.

"Ці п'ять основних завдань будуть виконуватися шляхом зміцнення потенціалу регіональних і місцевих органів влади у плануванні відновлення і надання послуг з урахуванням гендерних аспектів і загальної рівноправної участі, відповідно до програми децентралізації та реформ органів місцевого самоврядування; підвищення безпеки громад, з особливою увагою до ВПО і приймаючих громад; відновлення та зміцнення соціальної згуртованості між місцевою владою і громадами, включно з ВПО, а також розширення потенціалу активних захисників гендерної рівності та жінок, які постраждали в результаті конфлікту, щодо підзвітності та прозорості у прийнятті рішень і у здійсненні витрат на місцевому рівні", - сказано у повідомленні.

Під час підписання меморандуму, голова офісу співробітництва ЄС, пан де Грут зазначив: "Це всеосяжна допомога з метою розбудови потенціалу громад, регіонального і місцевого управління та підвищення якості послуг, та посилення рівня безпеки та соціальної згуртованості серед громад з акцентом на інтеграцію ВПО і приймаючих громад. Це доповнить існуючі заходи, що фінансуються ЄС, у відповідь на безпекову кризу на Донбасі, що включаючи гуманітарну допомогу, значно перевищує 300 мільйонів євро".

Джерело: УНН
Теги: ЄС, Донбас
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...