Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 16:06
Новини: Здоров'я
45396

60% населення постійно відчувають біль - експерт

60% населення постійно відчувають біль - експерт

КИЇВ. 27 травня. УНН. Проблема болю паліативних пацієнтів є найбільш болючою, а тому гарантований доступ до знеболення смертельно хворих пацієнтів є вкрай необхідним. Про це під виступу в рамках Всеукраїнської міжконфесійної конференція “Роль Церков та релігійних організацій у наданні паліативної допомоги. Доступ до знеболення як необхідний компонент опіки” зазначила головний позаштатний спеціаліст із паліативної допомоги Івано-Франківської області Людмила Андріїшин, передає кореспондент УНН.

За словами лікаря, те, що говорити на тему паліативної допомоги зібралися разом лікарі та представники церков – дуже важливо і необхідно.

"Мені страшенно імпонує, що ми сьогодні всі разом тут говоримо про це, і практики і священнослужителі, про те, як досягти людині, яка захворіла тяжко, яка захворіла, можливо, смертельно, як їй досягти комфорту на весь період свого життя, яке їй залишилося, до останньої хвилини. Як забезпечити їй фізичний, психологічний, медичний, духовний, соціальний комфорт і якість цього життя. Мені імпонує, що ми це робимо разом уже не перший рік. І безумовно, щоб забезпечити цю якість життя для іншої людини – ми повинні разом працювати", - сказала вона. 

Л. Андріїшин наголосила на тому, головна ідея паліативної допомоги – якість життя.

"Хоспіс - це не той будинок, де треба гарно померти, це той будинок де треба жити аж до останньої хвилини. Паліативна допомога – це альтернатива, якраз, евтаназії. Всі ми розуміємо, що жодна людина не залишається у земному життя вічною і мусить бути отой період, коли стаються якісь катастрофи і проблеми, щоб розуміти про що йдеться", - сказала вона.

За словами лікаря, проблема болю паліативних пацієнтів є найбільш болючою.

Тема болю паліативних пацієнтів, напевно, є найбільше такою болючою, тому що біль терплять всі, не тільки онкохворі. Просто ми завжди говоримо про рак більше, бо то найбільш шокуюче слово, але біль терплять дуже багато людей, із різними діагнозами, і на це треба зважати обов’язково.

Доступ до знеболення є вкрай необхідним. Щоб зрозуміти, що є доступ до знеболення варто зрозуміти, що таке є біль нам усім, не тільки медикам.

Практично є різні визначення болю, є міжнародна асоціація анестезіологів, яка визначає, що таке біль, але ми завжди у своїй практиці кажемо, що біль це якраз те, що людина називає болем, тому що ніхто не може визначити болить у мене чи ні, - це можу визначити тільки я. І якщо у нас є всі діагнози, у нас є виставлені всі попередні клініко-діагностичні обстеження, ми не маємо права не довіряти людині болить їй чи ні, тому що у кожної людини є свій поріг больової чутливості, тому це те, що людина називає болем, треба так і сприймати.

Мусимо розуміти і те, що біль має різні компоненти – психоемоційний і фізичний, духовний і соціальний. І якщо не впливати на всі ці компоненти при знеболенні, то, безумовно, ми не можемо досягти нормального успіху у таких ситуаціях", - додала Л. Андріїшина.

Експерт також зазначила, що 60% населення біль відчувають постійно.

"Біль став, в принципі, супутником нашого життя, і кількість людей із кожним роком збільшується на жаль…
Вчені вважають що у еволюційному відношенні біль є найдавнішою захисною реакцією, але кількість людей які терплять біль, вона практично визначає стан здоров’я нашої цивілізації.

За даними ВООЗ це показник стає все більше. Якщо півстоліття тому від хронічно болю страждало 15% населення, то зараз у 4 рази більше, і хвороб більше, і рак помолодів.

Чи не менше турбує усіх фахівців що з 10 лише одна людина звертається при якихось неприємних почуттях. Насправді, ми всі занадто пізно звертаємо по допомогу, у світі це лікується, а ми звертаємося найчастіше у тих випадках, коли вже нічим не можемо допомогти", - розповіла лікар.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, 25 -26 травня в м. Ірпені пройшла Всеукраїнська міжконфесійна конференція “Роль Церков та релігійних організацій у наданні паліативної допомоги. Доступ до знеболення як необхідний компонент опіки”.

Також нагадаємо, згідно даних статистики, 85% тяжкохворих українців не мають доступу до знеболення, а забезпечення пацієнтів належною паліативної допомогою у нашій країні – вкрай низький.

За словами отця Віталій УПЦ МП, лікарні не призначають знеболення страждущим, бо бояться.

Напередодні проблему доступу хворих до знеболення УНН прокоментував священик, керівник відділу соціальних питань Патріаршої Курії УГКЦ Андрій Нагірняк.

Так, за його словами, проблема із доступом паліативних хворих до знеболюючих препаратів в Україні стоїть дуже гостро. Отримати знеболення, наприклад, онкологічному пацієнту досить складно, адже доводиться усіма правдами і неправдами шукати, аби хтось погодився виписати рецепт, а хтось погодився на цей рецепт відпустити ліки.

Також нагадаємо, за даними голови комісії Громадської ради при МОЗ України з питань благодійності в сфері охорони здоров’я Лариси Лавренюк, в Україні немає гуманного знеболення для дітей також

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...