Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 17:49
21108

Альтернативні види палива є більш надійними - експерти

Альтернативні види палива є більш надійними - експерти

КИЇВ. 30 травня. УНН. Сучасні технології допомогли створити альтернативні види автомобільного палива, які більш надійні, ніж традиційний бензин, адже повністю згоряють, а також є поновлюваними. Про це йдеться у публікації експертів ТОВ "НДІ "МАСМА", передає УНН.

"Перш за все біоетанол - етиловий спирт, який можна отримати з широкого спектру сільськогосподарських культур. Виробництво біоетанолу здатне в значній мірі стимулювати сільськогосподарське виробництво, поліпшити економіку і стан навколишнього середовища.

Найбільш поширеною помилкою серед чиновників і фахівців енергетичної галузі є нерозуміння відмінності між обов'язковими цілями або мандатами для моторних біопалив і рівнем змішування при виготовленні сумішевого палива, яке використовується транспортними засобами.

Згідно з Директивою Європейського Парламенту та Ради 2009/28 / ЄС від 23 квітня 2009 року, - для кожної країни-члена ЄС, а також для країн, що є сторонами договору, встановлені кінцеві цілі щодо частки поновлюваних джерел енергії, яка повинна бути досягнута в кінцевому споживанні енергії станом на 2020 рік.

Невиконання договору з ЄС тягне за собою штрафні санкції", - зазначають експерти.

Відповідно, додавати біоетанол в автомобільні бензини з метою досягнення 11% частки енергії з відновлюваних джерел енергії в валовому кінцевому споживанні до 2020 року, необхідно.

"Сьогодні в Україні біоетанолом заміщується близько 0,7% за обсягом бензинових вуглеводнів, що становить лише 0,4% в енергетичному еквіваленті", - пояснюють експерти.

Можливість створення біопаливної промисловості з'явилася після вступу 21 травня 2009 р в силу закону України № 1391-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння виробництву та використанню альтернативних видів палива".

Якщо раніше виробництво біоетанолу було монополією держави, то новим Законом його випуск дозволяється підприємствам всіх форм власності.

"У 2012 році парламент прийняв закон "Про виробництво і використання моторного палива з вмістом біокомпонентів", яким вводиться норма про обов'язкове додавання біоетанолу в бензин. Зокрема, на 2013 рік встановлювалася рекомендаційна норма за змістом біоетанолу - не менше 5%. У 2014-2015 роках вона повинна була стати обов'язковою, а з 2016 року вміст спирту в бензині повинно було бути не менше 7%", - повідомили в НДІ "МАСМА".

За даними експертів, основною причиною невиконання зазначених законів є невідповідність національних стандартів і нормативної бази стосовно автомобільних бензинів нормам, що встановлені в законах. Крім того відсутня також процедура контролю за виконанням нових правил.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, на тлі здорожчання звичайного пального, альтернативні бензини користуються все більшою популярністю серед водіїв

За словами директора ІСЕ Ю.Чорнобривця, об’єми продажів біопального ростимуть.

При цьому, нардеп Ю.Чижмарь зазначив, що біопальне є сертифікованим та безпечним для використання.

Слова політика на практиці підтверджують і дані столичних СТО, які не фіксують скарг водії стосовно застосування альтернативного бензину.

Також нагадаємо, за даними незалежної експертизи якості біопального, альтернативне паливо, що відповідає усім стандартам, можна придбати на АЗК WOG та ANP.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...