Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 19 квітня 2018 13:03
Новини: Здоров'я
27636

Роман Ілик: норма про застосування іноземних препаратів у протоколах лікування має бути в законі

Роман Ілик: норма про застосування іноземних препаратів у протоколах лікування має бути в законі

КИЇВ. 30 травня. УНН. Ліки можуть бути виготовлені в одній із країн ЄС, але у настановах для лікування не використовуватись. Норма щодо обов’язковості застосування іноземних ліків у країнах їх реєстрації та виробництва обов’язково має бути передбачена у відповідному законопроекті (щодо спрощення реєстрації лікарський засобів № 4484). Про це заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик зазначив в ексклюзивному коментарі УНН.

"На мій погляд це є дуже важливо, тому що ми розуміємо, що ліки можуть бути виготовлені у одній із країн, вони можуть бути зареєстровані, але у настановах для лікування не використовуватись.

Це означає, що вони виробляються для країн, умовно кажучи, третього світу. Тому не хотілось би Україну відносити до переліку тих країн, і тому дуже важливо аби ці ліки були і вироблені, і зареєстровані, і там застосовувались. Тоді немає ніякого сумніву щодо якості і відповідності лікарського засобі, адже ми повинні розуміти, що будь-які ліки в правильній терапевтичній дозі, а якщо ми говоримо про те, що є якісь відхилення у цьому напрямку… – то ця формула просто стає хімічною отрутою", - сказав він і додав, що норма про обов’язковість застосування іноземних ліків у протоколах лікування західних країн повинна бути внесена до нового закону.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, з остаточного варіанту урядового законопроекту № 4484 щодо спрощеної реєстрації ліків виключили норму, яка передбачала, що під спрощену реєстрацію мають підпадати ліки, які не лише зареєстровані в країнах ЄС та США, але й використовуються в протоколах лікування іноземних країн.

Нова редакція документу також передбачає скорочення термінів прийняття МОЗ України рішення про державну реєстрацію всіх лікарських засобів до 10 робочих днів (замість місячного терміну).

За словами низки експертів, у випадку, якщо в Україну за процедурою спрощенної реєстрації будуть потрапляти ліки, які лише зареєстровані в країнах ЄС та США, без вимоги щодо застосування, то це може спричини появу на вітчизняному ринку неякісної продукції.

Це зумовлено, зокрема тим, що в ЄС та США можуть бути зареєстровані ліки індійського та пакистанського походження, на приклад, які при цьому заборонені до застосування у країні їх реєстрації.

При цьому, напередодні, у КМУ наголошували на тому, спрощена реєстрація імпортних ліків має стосуватися тих препаратів, які застосовуються у країнах їх реєстрації та виробництва

Також нагадаємо, за словами голови громадської організації “Медичний контроль” Ігоря Щедрина, скасування реєстрації ліків призведе до загального зниження якості медзасобів

Разом з тим, голова Асоціації виробників ліків України П.Багрій наголошував на тому, стислі терміни реєстрації препаратів (як це передбачено зараз, - ред.) заморозять вихід на ринок доступних ліків

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...