Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 червня 2018 22:29
Новини: Здоров'я
28545

Не всі з зареєстрованих у західних країнах ліки там вживаються і застосуються - експерт

Не всі з зареєстрованих у західних країнах ліки там вживаються і застосуються - експерт

Насамперед має бути створена потужна інституція контролю на фармацевтичному ринку.

КИЇВ. 31 травня. УНН. Впровадження спрощеної реєстрації ліків має бути врегулювало законом, на виконання якого повинні запрацювати відповідні підзаконні акти з метою уникнення колізій. При цьому, закон має містити умову щодо обов’язкового застосування іноземних ліків у протоколах лікування країн ЄС та США. Таку думку у коментарі УНН висловив екс-міністр охорони здоров’я Василь Князевич, коментуючи заклики прем’єр-міністра до парламенту ухвалити законопроект про спрощення імпорту ліків з розвинених країн на цьому пленарному тижні.

"З приводу спрощеної процедури, я так розумію, що це буде прийнято законом. І там є багато підзаконних речей, які іще треба провести, і тут може виникнути колізій багато.

Я за те, щоб пацієнт мав медикаменти, які йому необхідно і самої найкращої якості, і ефективні, але механізми такі спрощені вони ведуть в нікуди", - сказав він.

За словами експерта, насамперед має бути створена потужна інституція контролю на фармацевтичному ринку.

"Має бути дуже потужна інституція контролю на ринку того, що зареєстровано, і що саме такий препарат потрапить до пацієнта. Зареєстровані препарати різні є – і в США і в Європі, але не всі зареєстровані з них вживаються і застосовуються (у протоколах лікування західних країн, - ред)", - сказав він.

Відповідно, на переконання В. Князевича норма щодо обов’язкового застосування іноземних ліків у протоколах лікування країн ЄС та США має бути передбачена у новому законі.

"Так, звісно, ця норма має обов’язково бути у законопроекті. А далі будемо бачити. Триває обмін думками, і я думаю, що ми виберемося із цього і підемо правильним шляхом", - додав він.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, з остаточного варіанту урядового законопроекту № 4484 щодо спрощеної реєстрації ліків виключили норму, яка передбачала, що під спрощену реєстрацію мають підпадати ліки, які не лише зареєстровані в країнах ЄС та США, але й використовуються в протоколах лікування іноземних країн.

Нова редакція документу також передбачає скорочення термінів прийняття МОЗ України рішення про державну реєстрацію всіх лікарських засобів до 10 робочих днів (замість місячного терміну).

За словами низки експертів, у випадку, якщо в Україну за процедурою спрощенної реєстрації будуть потрапляти ліки, які лише зареєстровані в країнах ЄС та США, без вимоги щодо застосування, то це може спричини появу на вітчизняному ринку неякісної продукції.

Це зумовлено, зокрема тим, що в ЕС та США можуть бути зареєстровані ліки індійського та пакистанського походження, на приклад, які при цьому заборонені до застосування у країні їх реєстрації.

При цьому, напередодні, у КМУ наголошували на тому, спрощена реєстрація імпортних ліків має стосуватися тих препаратів, які застосовуються у країнах їх реєстрації та виробництва.

Також нагадаємо, за словами голови громадської організації “Медичний контроль” Ігоря Щедрина, скасування реєстрації ліків призведе до загального зниження якості медзасобів

Напередодні, заступник міністра охорони здоров’я Р. Ілик заяви, що норма про застосування іноземних препаратів у протоколах лікування іноземних країн має ж бути в законі

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...