Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 24 квітня 2018 04:19
Новини: Політика
12720

Президент схвалив створення центру кібербезпеки в Україні

Президент схвалив створення центру кібербезпеки в Україні

КИЇВ. 8 червня. УНН. Президент Петро Порошенко підписав указ "Про Національний координаційний центр кібербезпеки", яким затверджено Положення про Національний координаційний центр кібербезпеки, що є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України, передає УНН з посиланням на прес-службу Глави держави.

"Діяльність Центру дозволить забезпечити координацію діяльності суб’єктів національної безпеки і оборони України під час реалізації Стратегії кібербезпеки України, підвищити ефективність системи державного управління у формування та реалізації державної політики у сфері кібербезпеки", - йдеться у повідомленні.

Вказано, що правовою підставою розробки зазначеного Положення є указ Президента України від 15 березня 2016 року № 96, яким уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року "Про Стратегію кібербезпеки України" та затверджено стратегію кібербезпеки України.

Повідомляється, що Національний координаційний центр кібербезпеки є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України. Керівником Центру за посадою є секретар РНБО, секретарем – керівник структурного підрозділу апарату РНБО, до відання якого віднесені питання кібербезпеки. Членами Центру є представники суб’єктів сектору безпеки і оборони України у сфері кібербезпеки: перші заступники або заступники міністра оборони України, начальника Генерального штабу Збройних сил України, голови Служби безпеки України, голови Служби зовніньої розвідки України, голови Національної поліції України, голови Національного банку України (за згодою), до відання яких належать питання кібербезпеки, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, начальник Управління розвідки адміністрації Державної прикордонної служби України та голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

"Серед основних завдань Центру здійснення аналізу стану кібербезпеки; результатів проведення огляду національної системи кібербезпеки; стану готовності суб’єктів забезпечення кібербезпеки до виконання завдань з питань протидії кіберзагрозам; стану виконання вимог законодавства щодо кіберзахисту державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, а також критичної інформаційної інфраструктури; даних про кіберінциденти стосовно державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах тощо", - сказано у повідомленні.

Також вказано, що Центр здійснює прогнозування та виявлення потенційних та реальних загроз у сфері кібербезпеки України, узагальнює міжнародний досвід у сфері забезпечення кібербезпеки; оперативне, інформаційно-аналітичне забезпечення РНБО з питань кібербезпеки. Крім того, Центр бере участь в організації і проведенні міжнаціональних і міжвідомчих кібернавчань та тренінгів, розробляє відповідні методичні документи і рекомендації.

Згідно з Положенням, Центр має право в установленому порядку запитувати та одержувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій статистичні дані, інформацію, довідкові та інші матеріали, необхідні для вирішення питань, що належать до його компетенції; користуватися інформаційними базами даних державних органів, державними, в тому числі урядовими, системами зв'язку і комунікацій, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами тощо.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...